Czy można bezpiecznie użyć Worms Doors Cleaner w Vista?

Witam posiadam system Vista HP z dodatkiem SP2 oraz antywirusa Microsoft Security Essentials czy uzycie programu do blokowania portów Worms Doors Cleaner jest bezpieczne? nie ma to jakiegoś wpływu na działanie internetu lub innych programów?

PS.Jaki polecacie firewall free najlepiej po polsku żeby nie trzeba było przy nim grzebać bo jestem laikiem i się nie znam na tym :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam :slight_smile:

Klik-> przeczytaj pierwszy post Picasso :wink:

semtex dzięki dobrze,że zapytałem o to tutaj w przeciwnym razie zakończyło by się to formatem :slight_smile: chociaż na stronie instalek jest napisane,że ten program działa również pod Vista,ale nieważne uniknę kataklizmu systemu :lol:

PS.Doradzisz coś z firewalli? najlepiej po polsku i żeby nie trzeba było dużo grzebać :wink:

Pozdrawiam

Poczytaj część poświęconą Firewall :wink:

Chyba się nie zabiorę za instalację firewalla bo nie wiem jak go skonfigurować,żeby poprawnie działał system z programami które obecnie używam,może być tak że zablokuję mi to czego nie chcem

Pozdrawiam

Zainstaluj comodo firewall. Jest dostępna polska wersja i dodatkowo można znaleźć polską instrukcję co i jak skonfigurować.

Firewalli z reguły nie trzeba konfigurować, domyślnie są ustawione tak aby jak najmniej były upierdliwe, przy czym zapewniały dobrą ochronę. Np Pc tools firewall, Zone alarm, outpost free :wink:

Cyba91 Fajnie,że tu zajrzałeś :wink: miałem do Ciebie właśnie dzisiaj po pracy napisać w sprawie firewalla bo zaglądałem w tego linka co podał semtex.Mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś mi doradzić jakiegoś dobrego firewalla? najlepiej po polsku żebym wiedział co za komunikaty wyskakują :).Wiem że podczas uruchamiania danego programu np:gg,mozilla,KMplayer… wyskakują okienka blokować lub nie z tym chyba bym sobie poradził bo wiem co mam na laptopie i nie uruchamiam innych aplikacji :-D.Chciałbym mieć dodatkowe zabezpieczenie systemu i żeby działał internet oraz Ares.Widziałem,że niektórzy użytkownicy w komentarzach firewalli pisali,że przestał działać net lub tez P2P.Nie chce by firewall ingerował mocno w mój system żeby się nie posypał proszę o poradę i pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie będę się rozpisywał dokładnie, ponieważ piszę z laptopa a tu niewygodnie, ale powiem Ci tak. Obecnie na laptopie pod Vistą używam Pc Toolsa i sprawuje się świetnie. Jest bardzo lekki i pobiera mi jedyne 10ram, jest po polsku i posiada 2 tryby, zwykły i zaawansowany.W trybie zaawansowanym wyświetla oczywiście więcej komunikatów, ale w porównaniu np z Comodo to jest ich 2x mniej. 2 dni użytkowania komputera i masz już ustawione wszystkie najważniejsze reguły :wink: Nie zdarzyło mi się żeby mi coś nie działało, uTorrent działa normalnie, gg też itd. A nawet jeśli Ci się coś zdarzy, że zablokuje Ci coś (co się w 90% nie stanie), to wystarczy że wejdziesz w zakładkę ‘aplikacje’ w firewallu i ustawisz sam regułę danego programu i wszystko będzie ok. Także polecam pc tools.

Cyba91 zainstalowałem PC Toolsa na razie się nic nie dzieje działa chyba wszystko obecnie :slight_smile: podczas uruchamiania rożnych programów po instalacji firewalla takich jak gg,ares,kmplayer,tuneup,odkurzacz itd. wciskałem zezwalaj :wink: nie wiem czy moje reguły są prawidłowe wszystkie wyświetlają się zezwalaj tylko trzy mam blokada jak coś dam screena :wink:

PS.W ustawieniach mam teraz dać blokuj wszystko? czy pozostawić na pytaj? wprowadzić też hasło do ustawień ochrony hasłem? i jeszcze jedno pytanie…W profilach w zakładce “lista wiarygodnych adresów IP” jest siec lokalna(LAN) niezaptaszkowana zaznaczyć ta rubrykę? bo reszta zaptaszkowana czyli serwer DHCP,serwer DNS,brama :slight_smile:

Dzięki Pozdrawiam 8)

i nic się nie będzie działo, to nie bomba atomowa :smiley: Zezwalaj cały czas na prawidłowe akcje i nic nie blokuj.Pozostaw na pytaj.A hasło to jak chcesz, jak ktoś korzysta jeszcze z kompa i wiesz że może sie bawić to możesz ustawić, ale ze względu bezpieczeństwa też jest dobrze ustawić hasło.I sieć lokalna ma pozostać niezaptaszkowana.pozdrawiam

Dzięki kolego :wink: hasła na razie nie zakładam z laptopa korzystam tylko ja :smiley: chyba,że ma to slużyć w innym celu

Pozdrawiam :slight_smile: