Czy można jeszcze uratować dane?

Witam!

Temat to dzisiaj podczas instalowania Aviry która poprosiła mnie o reebot kompa , który z resztą uczyniłem gdy poz zaladowaniu BIOSA w momencie gdzie powinien ławdoać się Windows XP pisze , że jakiś plik systemowy jest zawirusowany i nie moge włączyć kompa a ni normalnie ani w awaryjnym problem sie zaczął kiedy przywracałem kompa wirus mogl byc w pliku przywracania i sie chyba wtedy uaktywnił czy da się jeszcze cos zrobić by przywrócić kompa do używania czy tylko format?? bardzo prosze o odpowiedz pisze z innego kompa. Podejrzenie co do wirusa to Virut:( i nie mam plytki gdyz całego Windowsa mam na dysku:( wiec o instalacji nakładkowej nie mam co mowic

Można odzyskać dane na wiele sposobów. Możesz odpalić kompa przez Live CD np WinPE http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_PE, ja w swoim WinPE mam od razu antywira którego aktualizuje przez net i sprawdzam zawartość dysku pod kąte wirusów.

Po załadowaniu płytki live cd masz dostep do swojego dysku z danymi wiec możesz zobaczyć co się stało.

Jesli to nie pomoże spróbuj zrobic jednak nakładkę windowsa, płytke z win xp home edition na pewno mozna załatwic :slight_smile:

Jak bedziesz miał problemy dalej to lepiej oddać komp w dobre rece, zapłacisz ale masz gwarancje ze bedzie dobrze zrobione, jakby co moge Ci kogoś zaufanego polecić.

A nie wiesz Gdzie można pobrać Windows PE?? Może link ze strony M$?? dzieki z góry:)

dzieki juz zassysam :smiley: temat do zamknięcia

lolomanolo , wiemy doskonale, co znajduje się na tej stronie. Wykasowałem twój post z linkiem.