Czy można naprawić instalacje systemu?

(Barti015) #1

Witam! Mam takie pyatnie czy mozna naprawic instalacje systemu windows XP z plyty instalacyjnej???? Czy trzeba zainstalowac system od nowa????? Czekam na odpowiedz! !!

(Lasinski Jacek) #2

Barti015 , napisz dokładniej, masz jakieś problemy podczas instalacji systemu?

(Barti015) #3

Nie system mam zainstalowany dobrze tylko zaczyna sie cos psuc! !!

(Lasinski Jacek) #4

Barti015 , system można naprawić, co masz na myśli pisząc

?

(Barti015) #5

pojawia mi sie informacja z centrum zabezpieczen ze system moze byc zagrozony! !!

(Pawel Pieczyrak) #6

Niekiedy tak się dzieje, że komputer wysyła alert zabezpieczeń mimo, że masz wszystko po instalowane jak należy. Najlepiej to wyłącz i będziesz miał spokój.

System możesz naprawić z bootowalnej płyty instalacyjnej wchodzą w konsole odzyskiwania.

(Sidhmor) #7

Po pierwsze nie krzycz... po drugie sprawdź czy masz załaczone automatyczne aktualizacje... jak nie, to włącz je:)

(Barti015) #8

ale mi sie zdaje jak wylacze to powiadomienia antyvir nie pobiera sam aktualizacji tylko musze sobie je sam pobierac. a jesli chodzio to odzyskiwanie systemu to robie tak jak przy instalacji systemu!!???? tak czy nie???

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 10:41

mam wlaczone automatyczne aktualizacje! !!

(Lasinski Jacek) #9

Barti015 , możesz wyłączyć powiadomienia systemu, co ma system do pobierania aktualizacji przez antywirusa. Co do naprawy, podobnie do narawy wykorzystujesz wiersz poleceń.

(Barti015) #10

Mozesz mi opisac krok po kroku jak sie naprawia system?????? Prosze! !!

(Lasinski Jacek) #11

Barti015 , a możesz napisać do dokładnie się stało.

(Feelek3) #12

Start Kompa -> Bios często jest to klawisz [Del] potem zakładka [boot] zmieniasz 1st z Twardziela na Napęd DVD/CD następnie Pc się zresetuje, oczywiście wcześniej musisz mieć włożone CD WinXP, gdy już wejdziesz do instalatora Windows, trochę się będzie ładować potem wybierasz ENTER wybierasz partycje C:\ [lub tam gdzie jest Windows] następnie wybierasz że chcesz zainstalować go na tej partycji, wybierasz że ma nie formatować, potem instalator usunie pliki systemowe, skopiuje nowe zacznie instalować Xp-eka, i uruchomisz go naprawionego

(Barti015) #13

Dzieki za informacje! !!

(Lasinski Jacek) #14

felekdf14 , to nie jest naprawa systemu tylko jego nadpisanie (czytaj instalacja od nowa),

(Barti015) #15

no to w koncu jak sie robi ta naprawe! !!

(Lasinski Jacek) #16

Barti015 , napisz co dokładnie się dzieje, a system naprawia się z konsoli odzyskiwania systemu Windows.