Czy można oddać konsolę do sklepu po 1,5 tyodnia korzystania

Dobry wieczór.

W jednym z tematów na pewnym forum zauważyłem, że towar można oddać, albo wymienić bez podania przyczyny w ciągu 2 tygodni od dokonania zakupu… Czy to prawda…? Konsolę PSP zakupiłem w Empiku równo tydzien temu w poniedziałek, więc mam czas… I czy musiałbym oddać całą zawartość Base Packu aby mi oddali kasę? I czy by przyjęli taką konsolę z dość wyraźnymi śladami używania (dość dużo lekkich rysek na ekranie, używana ładowarka, wgrany najnowszy, lecz orginalny soft)…?

Jeśli by to się udało to bym otrzymał 760zł za które kupiłem PSP i bym sobie kupił PSP z nowiutkim wyświetlaczem i softem 2.50 [teraz mam 3.11 ;|]

przedewszystkim oddając sprzęt do sklepu to musi on być w stanie nienagannym !!

pozatym oddawać można tylko gdy się kupuje przez internet (allegro sklepy internetowe itp ) i masz na to 10 dni

kupując w normalnym sklepie niemożna zwrócić towaru od tak sobie

możesz jaśniej ? chcesz ją oddać by kupić ją znowy ? tylko że bez rysek na ekranie i ze starszym softem ? :? :? :? :? :? :?

nienadążam za tym :slight_smile: wyjaśnij prosze :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o to, żebym oddał PSP używane przez 1,5 tygodnia do Empiku (skąd je kupiłem) i za tą kasę, którą by mi oddali kupiłbym sobie nowe PSP ze starszym softem, który jest o wiele bardziej funkcjonalny. Czytałem, żr klient w każdym sklepie ma 14 dni na przetestowanie przedmiotu i może go zwrócić bez podania przyczyny…

Złączono Posta : 07.03.2007 (Sro) 23:58

źle czytałeś, nie ma w polskim prawodawstwie żadnego takiego przepisu odnoszącego się do ogółów sklepów, jest zapis który zezwala na odejście od umowy kupna-sprzedaży, w momencie gdy kupujący nie kupował bezpośrednio przedmiotu (głównie właśnie sprzedaż przez internet)

wyobraź sobie co by wtedy było … znając polską mentalność ludzie by brali ciuchy sprzęt rtv wszystko i by oddawali po kilku dniach :lol:

pozatym jak pisałem wcześniej nawet gdy są sytuacje w których można oddać sprzęt to i tak musi być w stanie NIENARUSZONYM a twój nosi ślady użytkowania …

Gdybyś jej nie używał to może by i przyjęli,a Ty na dodatek jeszcze zmieniałeś soft więc na co Ty liczysz? :shock:

Liczę na to, że oddadzą mi kasę :smiley: W końcu to jest oryginalny soft, więc nie powinno być problemów.

ale są ślady użytkowania ! softu pewnie nikt by niezauważył ale ryski już tak ;]

Wątpie, żeby po modyfikacji softu (nawet oryginalnego) cokolwiek Ci oddali :frowning:

śmiech na sali :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Rog nielicz na to, zmodyfikowałes sprzet samodzielnie a nie u producenta? to jest tak jak z telefonami i smilockiem, tracisz gwarancje i nie mozesz oddać już telefonu itp. więc miej tą konsole i juz, co sie martwisz… było trzeba dbać o sprzet to by sie nie porysował, a soft można zawsze przegrać spowrotem

nie oto powód

tak ale to tylko gdy rzecz /przedmiot posiada wszystko co dostałeś wraz znim w dniu zakupu no i oczywiście w stanie idealnym

łącznie z wszystkimi foliami itp?

Rog nie przyjmą Ci tego jak masz rysy, nawet nie masz co na to liczyć.

Ok. Jadę. Zobaczę co da się zrobić :wink:

Ps. Za godzinę was poinformuję czy udało mi się ją oddać :slight_smile:

Nie zawsze musi być jakaś tam folia która była ale lepiej mieć jeżeli była ważne ze jest opakowanie ale tobie nie przyjmą raczej tej konsoli skoro jest porysowana nie wiem musisz sie sam zapytać w sklepie w którym ją kupiłeś nic jeszcze w życiu nie zwracałem z takich przyczyn to ci dokładnie nie powiem

hehe koleś dalej niedaje za wygraną :stuck_out_tongue: :lol:

sprzęt podniszczony a on chce oddać :lol:

Jeeaaa!! :smiley: :smiley: :smiley: Udało się! Zwrócili mi kasę !!

Idioci może tak :lol:

PSP było używane, ze zmienionym softem, lekko zarysowanym ekranem, ale facet nie zwrócił na to uwagi :lol:

Mam szczęście, teraz sobie chyba kupie PS 2…

… Które po dwóch tygodniach oddam :lol: xD