Czy można odinstalować IE?

Już od dłuższego czasu nie używam Internet Explorera i o jego istnieniu przypominał tylko parę razy programik monitorujący system, który wykrywał że przy przeglądaniu Internetu coś próbowało dodawać do IE swoje narzędzia. Czy można bezpiecznie dla Windowsa usunąć IE? Pytam, bardziej z ciekawości, niż żeby mi to spędzało sen z powiek :slight_smile:

Oczywiście że można , a nawet trzeba :!: jest wiele lepszych przeglądarek, które gwarantją niezawodność i mniejsze zagrożenie ze strony hakerów. :wink:

Można .Przy pomocy XPLite

Nie usuwałem IE ale inne tak np.Outlook Express.

Niektóre programy moga nie działać poprawnie bez IE i jego komponentów.

Zdaje sie że np. gg może przestać działać poprawnie ale to tak mi sie wydaje

( Te ich reklamy w programie mogą się nie pokazywać ) .

:x

tylko często po takich operacjach siada system, aktualizacje automatyczne mogą nie działać i wiele innych programów

to wystarczy zainstalować ff albo operę, a nie dawać takie rady , że trzeba odinstalować ie, ie jest częścią integralną systemu

aero

U mnie nic takiego nie miało miejsca. Wszystko chodzi bez zarzutu po odinstalowaniu IE. :x :?

Pozdrawiam - Doniu 8) Joł

Bzdura

Kolejna.

W takim razie jestem ciekaw jak odinstalowałes IE.

Ktoś odinstalował całe IE i nawet jest gdzieś program odinstalowujący, ale symboliczny bo po całkowitym usunięciu system się rozwala

Przy użyciu płatnego programu - Your uninstaler 2006. Niestety ale mam tylko wersje demo. Ale program jest świetny i można nim odinstalować praktycznie każdy program. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę mu wysłać demo, albo niech sobie pobierze z internetu z jakiejś dobrej stronki.

Pozdrawiam - Doniu 8) Joł

NIE DA SIĘ usunąć IE bez szkody dla systemu. IE jest za bardzo zintegrowany z Windows, żeby całkowite ODINSTALOWANIE go się powiodło.

Można go tylko unieszkodliwić, jakby wyłączyć, np. zmienić domyślną przeglądarkę i zamknąć IE dostęp do Internetu w zaporze ogniowej.

Wszelkie inne próby odinstalowania IE kończyły się (w moim wypadku) problemami z częścią oprogramowania.

A jednak sie da. :?

Pozdrawiam - Doniu 8) Joł

Bzdura kolego. Co do programu to prosze nie rozśmieszaj mnie. ;]

silnika IE nie warto usowac (aczkolwiek mozna bez problemu) jednak np programem nlite mozna stworzyc wersje instalacyjna windowsa bez IE i wielu wielu innych progamow.

czy nie powstała czsem jakaś specjalna wersja windows-a bez Internet Explorer-a

a może mi sie zdawało , - ???

Pewnie że się da odinstalować . Trzeba wtedy jeszcze odinstalować inne programy które wtedy przestają prawidłowo działać i zastąpić je innymi.

Nawet instalkę taką można sobie zaplikować . Z 1CD zostaje jakieś 300MB .

I system normalnie działa .

http://www.litepc.com/xplite.html

http://www.cdrinfo.pl/download/4307143300

I tu jest największy problem. ;]

To że się da to już ustalono, tu chodzi o sens.

Dziękuję za odpowiedzi.

Powyższe potraktuję jako wniosek końcowy, gdyż jak wspomniałem istnienie IE na moim kompie nie jest mi solą w oku :slight_smile:

A tak z innej beczki to zawsze będę kibicował tym, którzy starają się ograniczyć monopol Microsoftu. Sprzedawanie Windowsa bez możliwości wyboru składników systemu to naprawdę niezły sposób na załatwienie konkurencji. No i brak szacunku dla klienta po prostu (dawaj kasę, bierz co ci dajemy i siedź cicho).

Daruj sobie takie “dywagacje”.

Posta jako OT -> KOSZ

Jak masz wątpliwości to na PW proszę. Za kolejne dyskusje na forum, konsekwencje nie skończą się na wykasowaniu posta.

Wniosek z tego , że można nie zainstalować . Z odinstalowaniem będą kłopoty (Nie wróżę sukcesu). Ale jaki jest cel takiego działania ? Sam od lat używam opery , ale czasami muszę skorzystać z IE poniważ niektóre strony tego wymagają . Jak nie zaistalujesz to póżniej co ? Reinstalacja ?

Jak zaznaczysz , że nie jest główną przeglądarką , to nie pcha się na pierwsze miejsce .