Czy można podkręcić procesor

(Evo Ix) #1

Witam.Chciałbym podkręcić procka. Jest to Pentium 4 2.4 Ghz .Taktowanie jego to też w okolicach 2400 mhz . Temperatura przy normalnej pracy 36-39

Przy grach np. NFSC >45 . Czy można jeszcze dołożyć do niego te kilka mhz czy nawet się nie opłaca??

(Lukojek) #2

opłaca się ale najpierw wyczyść cooler od procka i całą obudowę z kurzu skoro temperatura ci tak skacze. :stuck_out_tongue:

(system) #3

jaki masz zasilacz?? :wink:

(Lukasz Graffix) #4

Nie zauważysz praktycznie wzrostu wydajności, a uzyskasz tylko kilka stopni więcej.

(Evo Ix) #5

cooler wyczyszczony wszystko ,pasta pod radiatorem jest, zasilacz 350 W,

(system) #6

jaka firma?? Jeśli no-name to z OC dałbym sobie spokój :wink:

(Lukasz Graffix) #7

Już pisałem, że to Ci dużo nie da, no ale jak chcesz.

(pozdro) #8

Zgadzam się ja sam podkręciłem do 2,7GHZ i komp chodził tak samo. Ale więcej nie podkręcałem bo mam zasilacz...ehmmm....kiepski..ale skoro już sie upierasz to zakup jakiegoś amacroxa/delta/fortona ze 400W mocy i podkręcisz do mniej więcej 2,8-2,9. Zawsze podwyższaj stopniowo co 10-15mhz i potem programem np SuperPI sprawdz stabilność kompa. Jak wszystko k to kręc dalej jak nie to ustaw poprzednią częstotliwość

(Błażej) #9

Raczej orthos lub godzinne granie w jakąś wymagającą gierke

(pozdro) #10

Też ale SuperPI też maxymalnie obciąża proca. A jak się gra w coś to ktoś dojdzie to dalekiego poziomu nie zapisze gry nagle komp sie zwiesza i kicha....;d nie dość że proc za mocno podkręcony to jeszcze od nowa w tą samą gierke ;d

(Mariosti*) #11

Dużo ramu + mocna karta graficzna i każde dodatkowe 50mhz daje skuteczny efekt, w innym wypadku lepiej sobie darować.

(Marcinm8) #12

ludzie .. ja mam 733 Mhz i nie nażekam :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #13

Stabilność 32M SPI to często tylko jakieś 60-75% stabilności. Często po przejściu PI nie Orthos wywala się po kilkunastu minutach. ;]

(Błażej) #14

Jeśli uważasz że pare sec obciążenia procesora to jest full stable to gg dla ciebie

Gra się po to by sprawdzić stabilność :roll:

(McDracullo) #15

Odpal 32M - troche więcej niż parę sec xD

(Mariosti*) #16

No ale jednak prime95/orthos jest dużo bardziej czuły, przy blends'ach wykryje ci każdy błąd zapisu na całej objętości ramu i każdej operacji procesora. A przyznasz że 10h a ile tam leci 32m poniżej 1h zależnie od procesora to jest różnica

(McDracullo) #17

Ale ja jestem za Orthosem a nie Super PI. Zauważyłem jednak że SPI 32M leci więcej niż parę sekund.

BTW 1godz. też nie leci... :roll:

(Błażej) #18

Zależy kto jakiego ma kompa :lol:

U mnie pewnie by tyle leciało

Najlepiej zapuścić pare godzin orthosa i pomęczyć jakąś wymagającą gierke

(Mariosti*) #19

6 min leci 16m na wykręconym c2d... tak więc 32m będą się na nim liczyły ile? napewno sporo więcej niż 12 min bo to nie jest zależność linniowa, obliczenia robią się dłuższe... Tak czy siak Wystarczy jakiś p4 2ghz i już możesz mieć 1h :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #20

Na słabo wykręconym C2D :roll: .

lol.

http://www.hwbot.org i popatrz na wyniki super pi 32M. :slight_smile: