Czy można podlączyć tablet do routera bez użycia komputera

Hej. Posiadam tablet goclever A103. Obecnie mieszkam w akademiku i każdy internet ma z kabla za pomocą switcha. Działa u mnie wifi, ale ciągle przerywa zasięg i jest bardzo mala przepustowość. Czy mogłabym zakupić router, podłączyć go pod tablet i korzystać z bezprzewodowego internetu? Czy są jakieś niedrogie na rynku? Czy musiałabym zainstalować router na jakimś komputerze? I czy mogłabym ewentualnie korzystać z internetu gdyby ten komputer był wyłączony? Bardzo proszę o pomoc.

Śmiało możesz kupić router (pod DSL) - osobiście do celów akademickich polecam tp-link wr740n, który kosztuje ok 60 zł na allegro.

Skonfigurowany router (włączenie wifi, jeśli wyłaczony i zabezpieczenie sieci, by inni nie “kradli Ci łącza”) podłączysz pod switcha, albo zamiast switcha. Także nie potrzebujesz żadnego komputera do późniejszego poprawnego działania routera (tylko w momencie konfiguracji) i będziesz mogła podłączać się wszystkimi urządzeniami, które mają wifi.

Czy ten router byłby w porządku? http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-rou … 51967.html Jak podlączyć ten router pod switcha? Chodzi mi o to, że w akademiku inni mają internet ok 1gb, ale nie bezprzewodowo, tylko za pomocą kabla. Ja mam teraz z sieci wifi ok 54mb, ponieważ jest u mnie słaby zasięg. Czy za pomocą routera miałabym szybsze łącze i tak jakby czerpałabym internet z ‘puli kablowej’? Nie chodzi mi tu o taką samą szybkość 1 gb, ale tak żeby strony normalnie mi się wczytywały. Z góry przepraszam za mój język, ale nie znam się na takich sprawach, a nie chcę kupić czegoś, z czego nie będę korzystała.

Podłączasz jak komputer, kablem eth. (dołączony do routera), np. pod port WAN (niebieski).

Ten router obsługuje sieć wifi w standardzie n (b i g też obsługuje) o prędkości do 150Mb/s (żeby ją osiągnąć, sama karta wifi w urządzeniu musi potrafić ją obsłużyć i przeważnie jest tak, że maksimum dla sprzętu/komputera to 65Mb/s dla n-ki). Tak więc strony nie powinny się wolno wczytywać, chyba że będzie problem w innym miejscu (np. trafisz na zapchany serwer).

Oczywiście o konfiguracji wifi nie muszę już pisać… :wink:

Wystarczy nawet AP, nie musi być z routerem o ile nie podpinasz żadnych urządzeń po kablu. Podczas pracy komputer nie musi być włączony.