Czy można podzielić internet bez użycia routera czy switche

czy jest możliwość podzielenia internetu między dwoma komputerami innym sposobem niż router czy switch. jak coś to mam neostrade, i modem zte dxsl

Może dałoby sie połączyć dwa komputery za pomocą skrętki w minisieć i na drugim komputerze udostępnić połączenie z netem z pierwszego. Ale to tylko teoria nie potwierdzona żadnym doświadczeniem w tej dziedzinie.

a co masz namyśli kabel skrętka nie wiem o jaki to chodzi

Mi dołożył do nowego kompa w sklepie drugą kartę sieciową i chodzą 2 bez problemu tylko ten podstawowy musi chodzić jeżeli chcemy na drugim działać.

Ja mam sieć Lan.

Kabel skrętka nieekranowania skrosowana. Oczywiście zakładam, że masz w płytach głównych zintegrowane karty sieciowe

np. ja mam stacjonarny i laptopa i właśnie mam pytanie czy nie da się ich połączyć jakoś kablem czy cuś

Dodane 25.02.2009 (Śr) 20:18

tak karty są zintegrowane ile kosztuje taki kabel skrętka

końcówki po ok 2 zł i kabel - bo ja wiem? - 3 zł/metr? Z tym, że weź pod uwagę, że nie jestem pewny co do takiego rozwiązania. Najlepiej idź do dobrego sklepu z komuterami. Powinni ci powiedzieć, czy mam rację i jeśli tak, to powinni ci taki kabel zrobić od ręki.

PS:

Swoją drogą nie wiem czy się opłaca takie rozwiązanie. Laptop z założenia ma być mobilny, a co to za mobilność po kablu? Równie dobrze możesz kupić jakiś routerek. Nawet może być bez modemu (byle by miał opcję podłączenia modemu) i wyjdzie taniej, bo modem już masz. Oczywiście nie zmieni to faktu, że nie będziesz miał automatycznego ponawiania zerwanego łącza (chyba, że twój modem ma taką opcję, ale wątpię, bo od TP takich cudów nie ma)

bez problemu zrobisz tak jak kamil_w mówi, cena metra kabla kolo 1,5zl, końcówka 50gr, robisz sieć między kompami i udostępniasz na jednym połączenie internetowe, na drugim powinien być net, pozdro

Jak już połączysz te dwa komputery za pomocą kabla krosowanego to proponuję lekturę prosto i przejrzyście napisane co i jak zrobić żeby udostępnić internet, http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194