Czy można połączyć dwa komputery przez USB?

No więc tak, mam komputer i laptopa. Chciałbym je jakoś podłączyć ale nie kartami sieciowymi tylko inaczej a mianowicie przez USB ale nie wiem czy to możliwe. A może jakieś podobne sposoby oprócz tych dwóch? Cena też nie może być za wysoka a szybkość łącza może być nawet wolna.

chcesz oczywiście pograć???

Dzięki za pomoc. Pomyślę o tym.

Może to dziwne pytanie, ale czy jest jakiś sposób aby podłączyć kartę sieciową do modemu?

Karta sieciowa musi być ze złączem PCMCIA (zakładając, że Twój notebook posiada takie złącze ale praktycznie wszystkie je posiadają).

Możesz też nabyć zewnętrzną kartę sieciową podłączaną do portu USB. Niestety w przypadku karta na USB w wersji 1.1 wadą tego rozwiązania jest duża niższa prędkość niż “normalnej” karty.

Trzecia możliwość istnieje wtedy gdy do swojego notebooka możesz podłączyć tzw. stację dokującą posiadającą sloty PCI. Coś takiego można jednak zastosować tylko w niektórych (i bardzo drogich) notebookach - a te zapewne kartę sieciową będą już posiadały.

I na koniec uwaga - nowe pytania zakładaj w osobnych wątkach aby nie mieszać tematu dyskusji :wink:

Za pomoc dziękuję.

Mam tylko nadzieję, że niedługo ida mi się to sprawdzić. :smiley: