Czy można przedłużyć kabel między modemem a komputerem?

(POsełPISu) #1

Witam!

Sytuacja wygląda tak: w mieszkaniu są 3 pokoje w jednym z nich jest komputer i jest kabel (koncentryczny od dostawcy TV kablowej) który rozdzielony jest jakimś rozgałęźnikiem na trzy wyjścia radio, telewizja i do modemu. Modem i karta sieciowa połączona jest nie długim kawałkiem kabla.

Zaszła taka potrzeba aby przenieść komputer do drugiego pokoju i teraz jak najlepiej "przenieść" tam razem z komputerem Internet?

Ja wpadłem na taki pomysł aby w pokoju którym stoi komputer pozostawić modem przy tym całym rozgałęźniku tak jak stoi i kupić 50metrów kabla łączącego modem i komputer- pytanie tylko czy tak można i czy to nie pogorszy w jakimkolwiek stopniu jakości Internetu?

A teraz proszę o jak najbardziej profesjonalne rozwiązanie tego zadania.

Chyba już wszystko objaśniłem.

(system) #2

Nie pogorszy. Albo połączenie będzie takie jak wcześniej, albo w ogóle go nie będzie. Tylko - po co aż 50m?

(Bor1904) #3

kupujesz kabel 50 m i podłączasz - wskazane

kupujesz "beczkę" (łącznik 2xRJ45) i ilość kabla która brakuje - mniej wskazane

pozdrawiam

(POsełPISu) #4

50metrów bo taka jest odległość między tymi miejscami

a co to znaczy że połączenie będzie albo go nie będzie?

(system) #5

Ze nie "osłabnie", tylko po prostu zniknie jak będzie jakiś problem. Ale, jak piszą inni, jeśli dasz pojedynczy kabel bez żadnych złączek itd. to nie powinno być problemów.

(POsełPISu) #6

Aha.

A który kabel lepiej przedłużyć ten między modemem a komputerem czy ten między rozgałęźnikiem (radio,TV,internet) a modemem i w tedy modem i komputer stały by w jednym pokoju?

(Bor1904) #7

Nie baw się koncentrykiem.

(POsełPISu) #8

OK.