Czy można sformatowac tylko część z całości dysku (np. 10 %)

czy istnieje możliwość sformatowania dysku - np. pierwsze 10 % zawartości dysku w windowsie, a nie np. poprzez płytę?

a drugi problem jest taki, że ja nie widzę swojego dysku, bo mi “wcieło” całą zawartość dokladnie 120GB i czy mogłbym sformatować ten dysk np. tak jak już wcześniej wspominałem tylko poczatkowe 10% abym mogł utworzyć jakąś jedna partycję, bo mam zamiar odzyskiwać stopniowo utracone dane.

Wiadomo że nie sforamtujesz 10% dysku, albo całość albo nic!

Jak to, nie ma dysku czy nie ma jego zawartości ?? a patrzyłeś w zarządzaniu dyskami ??

hzl_91 - no to mnie niepocieszyles

ak6 - no poprostu nie ma, zniknęły mi wszystkie 4 partycje. W zarządzaniu dyskami nie widać 120 GB dysku

masz drugi dysk z systemem ?? to podłączaj tą 120, wrzuć sobie np. Easy Recovery i odzyskujesz pliki zapisując je na tym drugim dysku. Jak nie masz to twardziel pod pachę zasuwasz do kumpla i robisz to samo :smiley:

Nie baw się tą 120 w zakładanie i zdejmowanie partycji zanim nie odzyskasz danych.

Easy Recovery jest świetny, też miałem kiedyś problem ale wtedy to zniknęła mi jedna partycja. W 90% odzyskałem wszystko, gorąco polecam

tak wiem o takich programach, mam dokladnie GET DATA BACK z tym ze juz probowalem odzyskiwac przez te programy, ale schodzi bardzo dlugo poniewaz ulbo mam uszkodzone sektory na 120 albo moj obecny dysk jest za wolny zeby tak szybko operowac

Poszukaj w opisach programów do partycjonowania (typu Partition Magic). Wydaje mi się, że z ich pomocą jest możliwa modyfikacja tablicy partycji bez utraty danych.

a może ktoś mi podać link do pełnej wersji tego programu EASY RECOVERY lub wyslac mi na maila bo ja sie na necie nie moge doszulac, wszedzie sa wersje testowe ktore jednak nie odzyskuja lecz jedynie wyswietlaja pliki ktore sa do odzyskania :confused:

Widocznie pełną wersję należy kupić.

Easy Recovery jest płatny, tak samo jak Partiton Magic. Musisz je kupić albo znaleźć kumpla, który już kupił. :smiley:

Poza tym operacja odzyskiwania danych z dysku 120 Gb będzie trwała długo (o ile w ogóle będzie możliwa). :slight_smile:

a uzywaliscie kiedys programu GET DATA BACK??

bo mam pewien problem z tym programem, cos mi sie nie podoba podczas odzyskiwania wlasnie przez niego

a co do EASYRECOVERY to jest mozliwosc przeszukiwania np. 1/10 sektorow dysku a nastepnym razem np. kolejna 1/10 dysku. czy trzeba odrazu caly dysk przeszukiwac??

całość

Easy recovery jest lepszy niż get data back

niedobrze

bo 120 Gb bedzie szukalo ze hoho :confused:

a pozatym nie pomiesci mi wszystkiego za 1 razem na 4 GB dysku

do kumpla nie bede sie pchal na caly dzien bo nie znajde takiego dnia zeby ktos mi poswiecil caly dzien, kazdy gdzies robi, uczy sie, jest niedobrze