Czy mozna spod windowsa sformatować partycję na nowym dysku

czy mozna spod windowsa sformatować partycję na nowym dysku. mam nowy dysk i chce na nim zalożyc partycję czy moge podczas instalki xp zrobic foramt ntfs tylko na systemowej a na reszcie juz pod windowsem? czy lepiej wszystkie sformatować wcześniej?

Hey !!

seagate model ST 3250620 AS

Hey !!

Skoro to Seagate to wchodzisz TUTAJ i ściągasz DiscWizard Starter Edition. Pobierasz albo program do stworzenia dyskietki startowej lub obraz CD (w pliku iso), przygotowujesz i odpalasz kompa z dyskietki lub CD i postępujesz zgodnie z instrukcjami… Mam nadzieję, że angielski interfejs nie będzie dla Ciebie stwarzał problemu… Jeśli tak, mogę - ale to dopiero wieczorem - przygotować instrukcję z wirtualnej maszyny… Jeśli tak, daj znać… :wink:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

myslę że jesli można to zrobic bez problemu juz pod windowsem to zrobię to pod windowsem zaraz

tu jest wersja pl instrukcji http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=pl-PL&name=How_to_

Proszę maskować/skracać linki

Rozjeżdżał Forum

boczi

Możesz to zrobić również bezpiecznie spod Windy.

PPM Mój komputer --> Zarządzaj --> Zarządzanie dyskami --> PPM na graficznym przedstawieniu dysku (prawa dolna część okna) --> i robisz co chcesz. :smiley:

i tak właśnie zrobię dziekuję