Czy można sprawdzić Arca Virem?

Witam.Chciałbym sprawdzić Arca Virem swój komputer,ale mam zainstalowanego avasta.Co trzeba zrobić,czy zatrzymać ochronę dostępową avasta,i czy tak można.Chciałem ściągnąć Arca Vir,sprawdzić, a potem go usunąć.Wiem,że nie może być dwóch programów antywirusowych,bo mogą wystąpić komplikacje,ale ściągnąć,sprawdzić,i go usunąć.Czy tak można zrobić bez szkody dla kompa?

Możesz zainstalować drugiego antywirusa, pod warunkiem, że zatrzymasz skanowanie i ochronę avasta w tle .

A najlepiej na czas skanu, wyłączyć avasta z autouruchamiania przy starcie systemu, wtedy restart kompa, instalujesz mksa, i skanujesz komputer, w czasie kiedy avast nie jest uruchomiony :slight_smile:

Zawsze na czas skanu można także zabić procesy avasta w menadżerze zadań :slight_smile:

Dzięki za odpowiedż,ale nie bardzo wiem jak wyłączyć z autouruchamiania.Jak tam się dostać? Czy można potem go usunąć(ArcaVir).

Zawsze możesz skorzystać ze skanera online arca

Wciskasz na klawiaturze kombinację klawiszy windows + r , w okienku uruchom, które się pojawi wpisujesz msconfig, przechodzisz do zakładki uruchamianie, i odznaczasz avasta.

Po odinstalowaniu tego arca vira, robisz to samo, tylko zaptaszkujesz sobie kwadracik przy avaście, aby znowu wraz ze startem systemu się uruchamiał :slight_smile:

Czy ten skaner online aby na pewno jest bezpieczny i czy podczas skanu nie zostaną z mojego kompa skopiowane jakieś informacje ??

wyłączam na czas pobierania pliku, instalacji i aktualizacji:

a) Comodo Fire Wall

b) Avira AntiVir Premium

Mimo rad ze strony firmy Arca, by przed odpaleniem softu

zainstalować odpowiednie biblioteki, program nie działa.

Objawy

=========

w oknie programu po wybraniu dysku/katalogu do skanowania,

nie działa przycisk “skanuj”. Gra “Kulki” też nie działa :slight_smile:

Bardzo chciałbym wypróbować ten skaner z czystej ciekawości czy coś znajdzie,

bo podobno ma dobrą heurystykę.

pzdr :slight_smile: