Czy można sprawdzić Arca Virem?

(Kyrneh1) #1

Witam.Chciałbym sprawdzić Arca Virem swój komputer,ale mam zainstalowanego avasta.Co trzeba zrobić,czy zatrzymać ochronę dostępową avasta,i czy tak można.Chciałem ściągnąć Arca Vir,sprawdzić, a potem go usunąć.Wiem,że nie może być dwóch programów antywirusowych,bo mogą wystąpić komplikacje,ale ściągnąć,sprawdzić,i go usunąć.Czy tak można zrobić bez szkody dla kompa?

(aero) #2

Możesz zainstalować drugiego antywirusa, pod warunkiem, że zatrzymasz skanowanie i ochronę avasta w tle .

A najlepiej na czas skanu, wyłączyć avasta z autouruchamiania przy starcie systemu, wtedy restart kompa, instalujesz mksa, i skanujesz komputer, w czasie kiedy avast nie jest uruchomiony :slight_smile:

Zawsze na czas skanu można także zabić procesy avasta w menadżerze zadań :slight_smile:

(Kyrneh1) #3

Dzięki za odpowiedż,ale nie bardzo wiem jak wyłączyć z autouruchamiania.Jak tam się dostać? Czy można potem go usunąć(ArcaVir).

(Chillout) #4

Zawsze możesz skorzystać ze skanera online arca

(aero) #5

Wciskasz na klawiaturze kombinację klawiszy windows + r , w okienku uruchom, które się pojawi wpisujesz msconfig, przechodzisz do zakładki uruchamianie, i odznaczasz avasta.

Po odinstalowaniu tego arca vira, robisz to samo, tylko zaptaszkujesz sobie kwadracik przy avaście, aby znowu wraz ze startem systemu się uruchamiał :slight_smile:

(lioton) #6

Czy ten skaner online aby na pewno jest bezpieczny i czy podczas skanu nie zostaną z mojego kompa skopiowane jakieś informacje ??

(torello) #7

wyłączam na czas pobierania pliku, instalacji i aktualizacji:

a) Comodo Fire Wall

b) Avira AntiVir Premium

Mimo rad ze strony firmy Arca, by przed odpaleniem softu

zainstalować odpowiednie biblioteki, program nie działa.

Objawy

=========

w oknie programu po wybraniu dysku/katalogu do skanowania,

nie działa przycisk "skanuj". Gra "Kulki" też nie działa :slight_smile:

Bardzo chciałbym wypróbować ten skaner z czystej ciekawości czy coś znajdzie,

bo podobno ma dobrą heurystykę.

pzdr :slight_smile: