Czy można tłumaczyć i zamieszczać zagraniczne artykuły?

Chcę na swojej stronie umieszczać przetłumaczone artykuły z włoskich stron. Czy jest to legalne? Zaznaczam, że nie kopiuje artykułów i nie umieszczam ich w takiej samej formie jak w oryginale, ale tłumacze na język polski i piszę to bardziej swoimi słowami. Czy jest to dopuszczalne?

nie jestem pewnien, ale jeśli dodasz źródło to możesz legalnie umieścić na swojej stroine

To zależy… Prawdę powiedziawszy to zależy pewnie też i od włoskiego prawa, a tutaj raczej specjalistów nie znajdziesz :wink: Wszystko zależy od licencji na jakiej publikowane są te artykuły. Skoro chcesz tłumaczyć, to język nie powinien stanowić bariery, najlepiej więc będzie jeżeli skontaktujesz się bezpośrednio z wydawcą.

W sumie to trochę źle napisałem, bo to nie będą typowe artykuły, a raczej informacje o nowościach np. muzycznych, plus opis. To czy mało profesjonalne będzie, jeśli nie będę podawał źródła skąd taką informację otrzymałem?

musisz podac źródło bo artykuł jest czyjąś własnością i nie możesz go sobie od tak przywłaszczyć