Czy można tworzyć dodatkowe skróty w Unity?


(Adrian2) #1

Witam. Pytanie kieruję raczej do osób które miały styczność z "ubuntowskim" Unity :wink:

Jak wiadomo w środowisku tym charakterystyczny jest ten pasek po lewej (chyba Launcher się nazywa), z którego można uruchamiać programy. Testowałem już Unity i chciałbym zapytać czy można jakoś zagospodarować resztę wolnego miejsca na pulpicie??

Czy programy trzeba uruchamiać tylko skrótami z tego Launchera lub ewentualnie przez Dash? Czy jednak będę mógł utworzyć sobie skrót np. do programu czy na przykład utworzyć folder z plikami normalnie na pulpicie (tej pozostałej powierzchni)?

Pozdrawiam.


(B4617824) #2

Można zagospodarować pulpit ale po co? Właśnie zaletą unity jest to, że jest porządek na pulpicie. Skrót na launcherze robisz tak, że uruchamiasz jakiś program , klikasz na launcherze prawym przyciskiem myszy i przechowuj aktywator. Zaletą tego paska jest to ze jest nieskończony i można sobie przewijać w nieskończoność - zresztą fajnie to wygląda. Jakbyś jednak koniecznie potrzebował skrótów na pulpicie to - ubuntu-tworzenie-skrotow-pulpicie-t467566.html albo http://shuffleos.com/3708/how-to-create … ntu-11-10/

Tylko nie wiem za bardzo po co, ale co kto lubi :slight_smile:


(pain3hp) #3

Ma też wady. Np. jak potrzebuję się przełączać między przeglądarką a jakimś programem np IDE. Nie raz mam sytuację kiedy musze to robić około 20 razy na minute i wtedy pasek który się wysuwa i chowa, ciągłe kierowanie kursora do lewej części ekranu, to się staje irytujące. I wiem, że można zablokować pasek na stałe, wiem że można się przełączać miedzy oknami z klawiatury ale to mi nie wystarcza. Najchętniej chciałbym klasyczny pasek zadań na dole ekranu… :frowning:


(FadeMind) #4

@adrian2

Polecam poczytać:

:arrow: Link 1

:arrow: Link 2

Masz alternatywę środowiska:

Cinamon