Czy można usunąć kosz z pulpitu (XP) + problem z MS outlook


(Ygor) #1

Hej,

Tak jak w temacie - czy można pozbyć się ikonki kosza z pulpitu ? podobno mozna przez rejestr ale jak ? czy to sie nie odbije na dzialaniu systemu ?

Drugie pytanko - mam MS Outlook 2002 i następujący problem od jakiegoś czasu kiedy kliknę nowy wyskakuje komunikat o błędzie 'Nieprawiddłowa wielkość' oraz przycisk ok do klikniecia - w pasku tego bledu jest napisane microsoft word - z tego co wiem outlook uzywa go do edytowania wiadomosci. Poza tym bledem nic sie nie dzieje - outlook dziala ale jest to bardz odenerwujace bo ciezko sie dostac do tego okienka ... Dodam jeszcze ze ostatnio zmienilem domyslna czcionke pisania wiadomosci - ale nie sadze zeby to byla przyczyna ... czy da sie zrobic cos poza przeinstalowaniem outlooka ?

Dzieki za pomoc


(Leon$) #2

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

Klucz odpowiada za istnienie ikonki Kosza na pulpicie. Usuwając ten klucz usuwamy jednocześnie ikonkę kosza. Aby później zajrzeć do kosza należy w poleceniu uruchom wpisać "c:\RECYCLER"


(Pixel) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... kosz+ikona

Był już taki temat.


(aju) #4

Nie odbije. Wcześniej tylko ppm na koszu => właściwości i daj aby od razu pliki wylatywały a nie szły do kosza.

start => uruchom => regedit:

idziesz do:

Kasujesz klucz:


(Skiff) #5

Zawsze można użyć TweakUI od MS (jest dla XP w tym pakiecie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=581&t=29). Bezpieczniej i bez grzebania w rejestrze (chociaż jak kto woli).


(Tomek Zamlynny) #6

jezeli masz system XP Professional, start-> uruchom-> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika-> Szablony administracyjne-> Pulpit Usuń ikone kosz z Pulpitu