Czy można uzyskać płytę z Vistą od Asusa lub MS?


(Voytec749) #1

Witam!

Mam lapa z preinstalowaną Vistą. Na hdd partycja recovery i do tego płytki recovery. Chciałbym mieć normalną instalkę, a nie jakieś recovery... bo taka płytka niezbędna jest do korzystania z backupu... No i tutaj nasuwa się pytanie: skąd wziąć taką płytkę? Przecież nie kupię systemu za parę stówek, jeśli mam oryginalny na dysku... I tak jak w temacie - czy jest możliwość uzyskania tejże płyty od Asusa lub MS za free lub ewentualnie za niewielkie pieniądze??? Ściąganie pirata z neta raczej odpada...

Z góry dzięki za odowiedzi

Pozdro


(Milan172) #2

heh mam ten sam problem na 2 moim laptopie (TOSHIBA) też mam tylko Vistę na HDD..

Jeśli chodzi o mnie to wysłałem list do Miscrosoftu niestety odpisali że nie prześlą ;(

PRZYKRO MI ...


(Voytec749) #3

hmm, kurde, ja gdzieś kiedyś słyszałem, że jakaś możliwość jest... czekam na odpowiedzi innych userów :slight_smile:


(Milan172) #4

no mój kolega miał kompa stacjonarnego i mu przesłali :wink:

a inny też miał laptopa tyle że HP i również przesłali :wink:


(Voytec749) #5

No widzisz :smiley: Ale dostał płytkę od producenta czy od MS? I czy za free, czy płacił?


(Milan172) #6

hehe.. czy płacił głupie pytanie ... oczywiście że nie :wink:

dostał od producenta

wiesz co może napisz po prostu do asus'a ??


(Voytec749) #7

Tak też zrobię - poszukam maila i napiszę :slight_smile:


(Mekcal) #8

No i to jest najlepsze wyjście. Producent raczej na pewno wyśle płytkę z Vistą... Z tym, że to nie będzie chyba płyta z samą Vistą, ale recovery. Zresztą, Voytec, popatrz na to bardziej z sensem :stuck_out_tongue: Po co Ci płytka z samą Vistą (czyli oryginalna płytka Microsoftu), skoro nie będziesz miał sterowników? A w wypadku recovery wystarczy tylko przywrócić system i wszystko jest zainstalowane, jak trzeba i będzie pewność, że działa.

_milan >> Ale przecież Toshiba zawsze dołącza płytę recovery do swoich laptopów.


(Nowy10) #9

no i masa zbędnego softu,

masz już płytki, więc dostaniesz takie same :slight_smile:


(Mekcal) #10

Który można skasować i nagrać sobie kolejną płytkę recovery, która nie będzie zawierała tych nieprzydatnych programów :stuck_out_tongue: Zresztą zalezy co uznasz za nieprzydatne... Bo dla mnie np. WinDVD byłby przydatny :stuck_out_tongue:

Dokłądnie :wink:


(Nowy10) #11

Więc optymalnym rozwiązaniem jest instalacja Windowsa, konfiguracja, instalowanie używanych programów i zrobienie obrazu partycji


(Voytec749) #12

Chyba się nie zrozumieliśmy :stuck_out_tongue: Chce normalną Viste, a nie recovery, bo inaczej nie będę mógł korzystać z backupu! Zbędnego softu mam mało, więc problemu nie ma, poza tym jak instaluję z ukrytej partycji to leci wszystko, ale jak instaluje z PŁYT, to mam lepiej bo:

Mam dwie płyty - jedną RECOVERY ASUSOWSKIE, ale z SAMYM SYSTEMEM i drugą też Asusowską ze STERAMI i dołączonym SOFTEM, także mogę instalować co chcę... i jest git...

ale nadal nie mam normalnej MS'owskiej instalki, dzięki której mógłbym korzystać z opcji COMPLETE PC BACKUP...


(Tekken12) #13

Windows Vista można pobrać za darmo z M$. Vista instaluje się z obrazu więc system to tylko jeden plik na DVD o ile dobrze pamiętam jest w katalogu source - install.wim.

Reszta to "pliki pomocnicze" w instalacji. Te pliki można pobrać z M$ jest to samorozpakowujące się archiwum - wystarczy kliknąć dwa razy i po rozpakowaniu otrzymujemy wszystkie pliki znajdujące się na oryginalnym DVD należy tylko dodać obraz Visty czyli install.wim i otrzymujemy pełnej wartości instalkę systemową. Po instalacji kupujemy klucz aktywacyjny i mamy legalny OS :smiley: bez potrzeby fizycznego kupna systemu w sklepie.


(aero) #14

Tajfo

nierozumiem hehe

o ile mi wiadomo MS triala nawet Visty nie wydał ;]


(Tekken12) #15

Ja ściągnąłem z serwera M$ kilka miesięcy temu nie wiem jak jest teraz. Aha w ten sposób dostępna jest tylko wersja angielska.


(aero) #16

Ale co ściagnąłeś ??

Bo triala visty jaknie było tak nie ma ;]


(Tekken12) #17

Ale jaki trial :o pisze o pełnej wersji.

Viste można kupić online albo dostać instalkę jak w przypadku tego topicu. Potrzebne są trzy pliki żeby mieć instalkę Visty bez wychodzenia z domu i M$ udostępnił taki sposób:

  1. boot.wim (116.31 MB)

  2. install.wim (2.25 GB)

  3. X13-49120.exe (73.76 MB)

Z tych plików robisz bootowalny DVD :stuck_out_tongue: :lol:


(aero) #18

Podasz linka ??