Czy można wymienic tą karte graficzną w laptopie?

nVIDIA GeForce 6150 Integral 256MB witam mam taka grafike w laptopie czy beda mogl ja wymienic na jakos lepsza karte graficzna ?jesli tak to na jaka ?

CeMeK , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Nie, kart graficznych w laptopach nie da się wymieniać. Choć podobno jest adapter z express card albo pcmcia do pci-express co pozwala na podłączenie desktopowych grafik do laptopów, podobno nawet potrafi dostarczyć zewnętrzne zasilanie do grafik z tych właśnie portów. Grafika podłączona przez taki adapter działa w standardzie pci-express x4.

Spectator nie pisz, że się nie da wymienić, tylko mogłeś napisać, że w większości się nie da:P Bo są modele, w których normalnie możesz wymienić kartę graficzną:)

Liczba tych modeli jest pomijalna więc praktycznie nie ma o czym mówić.

jak to nie?? każda grafika dedykowana tzn montowana w slot pc-express jest do wymiana. przykład to mój laptop każda grafika pasuje, tylko musi rozmiarami być taka sama lub mniejsza no i chłodzenie wystarczać, a takich laptopów jest bardzo dużo. Teraz mało kto chce mieć zintegrowaną grafike, bo są słabe. Sam w swoim lapku już 3 karty grafiki montowałem i każda działała(musiała tylko obsługiwać złącze MXM) chyba nigdy nie wymieniałeś grafy w laptopie i nawet nie widziałeś jak laptop z taką grafiką dedykowaną wygląda wewnątrz.

@up

To masz fajnego lapka, bo w większości nawet karty dedykowane są przylutowywane. W wymianę grafiki w laptopie mim zdaniem nie ma się co bawić - zadanie dla chorych entuzjastów.

W takich lapkach jak np mój to nic prostszego nie ma jak wymiana grafiki, zajmuje max 10min włącznie z rozkręceniem, skręceniem i nałożeniem pasty. Jak ma się możliwość zdobycia taniej lepszej karty graficznej to chore by było nie skorzystać z takiej opcji a obecną zawsze można sprzedać, chętnych jest bardzo dużo nawet po zakończeniu aukcji miałem propozycje cenowe choć grafiki już były sprzedane.