Czy można zainstalować np Worda tak aby...?

Więc- mam zainstalowanego (np) worda z licencją w domu. Ale ja mam taką prace że czasem nie mam klientów i moge coś sobie pisać. Problem jest takie że nie moge zainstalować tego worda i nie chce na komputerze w pracy. Bo potem musiałbym go odinstalowywać (bo po co jakieś problemy w pracy). A to sporo roboty i zabawy. Wiem ze mozna zrobić tzw gotowca. Widziałem to w przypadku np gry Quake II. Miałem w ręku taką płytke że przegrałem pliki obojętnie na jaki katalog na dysku i odpaliłem exe noi gra odrazu chodziła. Nie trzeba było jej instalować. Wiec podejrzewam że tu chodzi o jakiś myk (ktoś specjalnie sie bawił zeby można było tak odrazu odpalać bez instalacji). Teraz mi chodzi o to samo - żeby beż żadnej instalacji otworzyć sobie np plik *.doc worda i żeby można było odpalić worda bez instalacji na dysku komputera w pracy. Myśle że dobrze wyjaśniłem o co mi chodzi.


Do moderatorów - nie chce żeby ten temat został odrazu wywalony bo to nie jest piractwo. Poprostu nie chce instalować szefowi programu który mam u siebie zainstalowany prawidłowo i legalnie. i nie oczekuje porady w stylu: zainstaluj sobie openoffica.Bo ten program mnie nie interesuje. O ile w ogóle ktoś coś mi podpowie:) Pozdrawiam:)

A to ciekawe stwierdzenie, czyli jak byś nazwał to, o co Ci chodzi??

Osobiście proponuję zapoznać się z programem pod linkiem.

Wg mnie, spokojnie powinien zaspokoić Twoje potrzeby w czasie kiedy nie masz klientów.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=9&id=156

Ten program ma dodatki, jak i słownik do pobrania w Vortalu

:okulary:

właśnie ściągam ten abiword. ale ciekaw jestem czy ma on opcje taką jak word. że można przeciągać myszką i rysować tabelki? bo w open officie było tylko coś takiego że wstawiało się ilość kolumn i wierszy no i cześć. a mi właśnie chodzi o edotowanie tych tabelek tzn rozciąganie przez myszkę bo to jest wygodne. a nie jakieś strzelanie cyframi w centymetrach szerokości tabelki itd. nie wiem czy sobrze sie wyraziłem ale jak ktoś robi na wordzie to wie. HeJ:)

Czytaj ze zrozumieniem zanim napiszesz posta.

:okulary: