Czy można zainstalować Windows z Linuxa (Ubuntu)?

(Mm Urbanek) #1

Witam.

Mam laptopa Acer Aspire (http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/405174), który po zakupieniu miał od razu zainstalowanego Linpus Linuxa (dystrybucja bez interfejsu graficznego). Próbowałem zainstalować XP z bootowalnej płyty, ale laptop wywala bluescreena - blokada sprzętowa (tylko Viste przepuści)? Co na to poradzić?

Chciałem potem zainstalować Vistę, ale z niebootowalnej płytki, nie potrafię tego zrobić z poziomu Linpus Linuxa (jeśli w ogóle się da). Chcę więc zainstalować na pendrivie Ubuntu 8.10 live i z jego poziomu zainstalować Vistę. Więc 2 pytania:

1. Czy na tym laptopie da się jednak mimo bluescreenów jakoś zainstalować tego XP z bootowalnej płyty?

2. Jeśli nie, czy z Ubuntu da się zainstalować Vistę, lub jak stworzyć bootowalną płytę Visty.

(Krzysiekwyszynski) #2

Najprościej użyć vlite tylko trzeba jeszcze zainstalować netframework, niejestem pewien ale działa tylko chyba na windowsie.

Takiej płytki się nie tworzy, tylko ją kupuje.

(Mm Urbanek) #4

Ale ten V-Lite potrzebuje jakiegoś WIM Filtera, który zajmuje ponad 1 GB, z tego co zrozumiałem po to, by "montować przygotowane obrazy". Jak ja niby mam zainstalować ten Filtr na lapku?

(system) #5

Mógłbyś opisać problem jaśniej:

Jak chcesz wewnątrz Ubuntu zacząć instalować Vistę ?

(Filip Hh) #6

napisz w którym miejscu wywala tego blue scren bo mi sie wydje ze musisz sobie sciagnać sterowniki SATA do dysku twardego i podczas instalacji winXp wcisnąć F6.

A co do :

to nie mam pojecia ale mysle, że moja porada okaże się pomocna

(Mm Urbanek) #7

BlueScreen pojawia się po załadowaniu plików, jeszcze przed akceptowaniem regulaminu itd.

Ale jak te sterowniki ma zainstalować? Z innej płyty?

(roobal) #8

Słyszałem już podobne bzdury lol :slight_smile: Żadna tam blokada, ja się założę, że próbowałeś instalować, że tak się wyrażę "gołego" XP, który nie posiada sterowników dla SATA i SCSI, XP obsługuje te dyski dopiero od SP2 lol :slight_smile:

Pozdrawiam!