Czy można zainstalować Windows z Linuxa (Ubuntu)?

Witam.

Mam laptopa Acer Aspire (http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/405174), który po zakupieniu miał od razu zainstalowanego Linpus Linuxa (dystrybucja bez interfejsu graficznego). Próbowałem zainstalować XP z bootowalnej płyty, ale laptop wywala bluescreena - blokada sprzętowa (tylko Viste przepuści)? Co na to poradzić?

Chciałem potem zainstalować Vistę, ale z niebootowalnej płytki, nie potrafię tego zrobić z poziomu Linpus Linuxa (jeśli w ogóle się da). Chcę więc zainstalować na pendrivie Ubuntu 8.10 live i z jego poziomu zainstalować Vistę. Więc 2 pytania:

  1. Czy na tym laptopie da się jednak mimo bluescreenów jakoś zainstalować tego XP z bootowalnej płyty?

  2. Jeśli nie, czy z Ubuntu da się zainstalować Vistę, lub jak stworzyć bootowalną płytę Visty.

Najprościej użyć vlite tylko trzeba jeszcze zainstalować netframework, niejestem pewien ale działa tylko chyba na windowsie.

Takiej płytki się nie tworzy, tylko ją kupuje.

Ale ten V-Lite potrzebuje jakiegoś WIM Filtera, który zajmuje ponad 1 GB, z tego co zrozumiałem po to, by “montować przygotowane obrazy”. Jak ja niby mam zainstalować ten Filtr na lapku?

Mógłbyś opisać problem jaśniej:

Jak chcesz wewnątrz Ubuntu zacząć instalować Vistę ?

napisz w którym miejscu wywala tego blue scren bo mi sie wydje ze musisz sobie sciagnać sterowniki SATA do dysku twardego i podczas instalacji winXp wcisnąć F6.

A co do :

to nie mam pojecia ale mysle, że moja porada okaże się pomocna

BlueScreen pojawia się po załadowaniu plików, jeszcze przed akceptowaniem regulaminu itd.

Ale jak te sterowniki ma zainstalować? Z innej płyty?

Słyszałem już podobne bzdury lol :slight_smile: Żadna tam blokada, ja się założę, że próbowałeś instalować, że tak się wyrażę “gołego” XP, który nie posiada sterowników dla SATA i SCSI, XP obsługuje te dyski dopiero od SP2 lol :slight_smile:

Pozdrawiam!