Czy można zainstalować Xp na 2 partycji?

Czy mogę zainstalowac XP na drugiej partycji tak,aby przy uruchamianiu komputera nie trzeba było wybierać systemu?

Chcesz zainstalować drugi Windows na drugiej partycji, czy jeden windows na innej partycji niż C:??

Jeśli chcesz mieć 2 systemy - musisz wybierać, jeśli chcesz mieć nowy windows i chcesz usunąć stary musisz:

Usunąć/sformatować partycję starego systemu

Usunąć wpis z pliku na dysku C (nie pamiętam jak się nazywa).

Znaczy jak chcesz mieć 1 system na innej partycji to poprostu sformatuj C:\ i zainstaluj na innym dysku. Wtedy nie będziesz musiał się bawić w pliku boot.ini.

ja chce mieć 2 systemu na 2 roznych partucjach z tym ze nie chce przy starcie wybierać systemu

bez modyfikacji boot.ini

To jak zainstalujesz 2 system to wchodzisz w : PPM na Mój komp --> właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> właściwości > wybierasz domyślny system (ten który ma się uruchamiać), potem odznaczasz “czas wyświetlania listy…” i już. Jak chcesz wejść w 2 system to przy starcie kompa naciskasz F8 > uruchom normalnie > i wybierasz system.

To jest modyfikacja pliku boot.ini, tylko że w łatwiejszy sposób. Bez modyfikacji będziesz miał 2 systemy do wyboru. Inaczej się nie da.

Start -> Uruchom -> msconfig

Zakładka boot.ini i wybierz, który ma być pierwszy i zmniejsz czas np na 5 sekund. Jeśli nie chcesz to zrób tak jak qmpel napisał wyżej.

a jest jeszcze taka sytuacja,żę mam 2 HDD-ki jak drugi podłącze i jeśli tamten jest podpięty to bedzie działać

Wszystko będzie działać.