Czy mozna zainstalowac xpka ze spalonego kompa

Czy można zainstalować xpka ze spalonego kompa naklejkę ma płytkę ma itd bo gościu mnie się pytał a nie chce on mieć tej zasranej Visty jak wiecie xpek jest to cudo.jest bardzo lekki :smiley: ja na swojim kompie z niego kozystam ale naklejka i plytka orginal naszczescie mój dziadek się nie spalił :smiley:

Jeśli licencja OEM, to nie można.

Jeśli jest to Windows XP na licencji OEM, to nie, bo został przypisany do porzedniej płyty głównej - komputera na którym był uprzednio zainstalowany.

A jeżeli jest to wersja BOX to jak najbardziej tak.

a jak sie dowiedziec czy to byla licencja box czy oem bo mu kupywali tamtego starego kompa znajomi ja mam taki sam system jaki on mial na tym spalonym kompie te same wersje :stuck_out_tongue:

Dodane 12.04.2011 (Wt) 15:10

a tamten komp dostal razem z płytkami nie bylo zadnego pudla od win xp tylko byla naklejka na kompie i plyta dvd z systemem

Dodane 12.04.2011 (Wt) 15:14

kurde juz wiem niestety oem zobaczylem na naklejce kolega taki ciul i nie powiedzial gdzie ma ta naklejke

Tutaj można spróbować

Link:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=20388294

czy mugłbym gdzies jeszcze kupic xpeka z licencja BOX

Dodane 12.04.2011 (Wt) 16:19

chodzi mi o WinXP HE inaczej Home Edition

Najlepiej w normalnym sklepie, bo na Alledrogo zdarzają się tak dobre podróbki, że niestety o nielegalności systemu można dopiero dowiedzieć się po jego instalacji… Na przykład tak jest z 7, niby płyta wygląda na oryginalną, jest hologram, który zmienia się pod wpływem nachylenia płyty, a po kilkakrotnym poskubaniu płyty z brzegu okazuje się, że to jest genialna kopia z hologramem zrobionym na folii, a oryginał ma wytłoczony hologram na płycie

a ile taki Win XP Home Edition kosztuje w normalnym sklepie oczywiscie wersja box

To jest zarejestrowany sprzedawca,popatrzę po sklepach

http://allegro.pl/promocja-windows-xp-h … 79899.html

Dodane 12.04.2011 (Wt) 17:01

W sklepach:

http://www.ceneo.pl/7415853

kurde szkoda ze juz stary moj system nie jest do wykozystania

WINDOWS XP HOME PL OEM

OPIS SPRZEDAWANEGO PRODUKTU :

Naklejka (COA z kluczem- kodem aktywacji systemu, świadcząca o oryginalności zakupionego oprogramowania)

Stan certyfikatu autentyczności COA- bardzo dobry

Oryginalna, fabrycznie nowa, płyta CD SP3 NTT PL

LICENCJONOWANIE :

  1. Nie rejestrowany w bazie Microsoftu.

  2. Bez problemowa aktywacja i rejestracja systemu- pomoc w razie potrzeby


Zgodnie z licencją OEM sprzedajemy program z komputerem, na którym był wcześniej zainstalowany (NTT PEND), licencja oem nie moze byc przeniesiona na inny komputer.

Oświadczamy iż transakcja przeprowadzona jest zgodnie z warunkami licencji OEM Firmy MICROSOFT i Regulaminem Serwisu ALLEGRO zawartym w zakładce

Program Współpraca w Ochronie Praw

“(Systemy operacyjne) w wersji OEM mogą być sprzedawane tylko z częściami komputerowymi nieperyferyjnymi, niezbędnymi do uruchomienia komputera (za części takie uznaje się np., dysk twardy, płytę główną, CD Rom, pamięć RAM, obudowę, stacje dyskietek, myszki”


UWAGA !!

Aukcja zgodna jest z regulaminem ALLEGRO oraz zasadami odsprzedaży

MICROSOFT !!

Administratorze zanim ją usuniesz sprawdź dokładnie opis. Dziękuje.

ale mi chodzi o System WinXP HE licencja BOX z którą mozna zainstalowac xpka na kazdy system

Dodane 12.04.2011 (Wt) 17:52

ile kosztuje Windows XP Home Edition licencja BOX

Dodane 12.04.2011 (Wt) 17:53

i ile kosztuje w normalnym sklepie nie internetowym

Jaką masz edycję Visty? W przypadku Business i Ultimate, o ile mi wiadomo, powinieneś mieć prawo do downgrade.