Czy można zrobić jakoś kopię ustawień Avasta?

Witam serdecznie. Mam skonfigurowany program Avast Free Antivirus do swoich potrzeb, dużo pozmieniałem mu opcji z domyślnych. Chciałbym to jakoś wszystko zapisać, abym nie musiał znowu wszystkiego ustawiać, kiedy będę usuwał Avasta a po jakimś tam czasie znowu postanowię do niego powrócić.

Czy jest jakiś w ogóle sposób, aby zrobić taką kopię wszystkich ustawień Avasta i potem móc ją zastosować?

Zależnie od wersji Windowsa pliki ustawień znajdzesz w:

C:\Users\nazwa_użyszkodnika\AppData

C:\Documents and Settings\Dane Aplikacji

Tak, wiem o tym, ale chodzi o to, że obawiam się jednej rzeczy. Mianowicie co będzie jeśli odinstaluję Avasta, wgram inny antywirus i dopiero po np. roku powrócę do Avasta a w międzyczasie wyjdą już z trzy inne wersje. Pliki zmieniają swoją strukturę, to te pliki które skopiowałem, mogą nie działać już na którejś kolejnej wersji Avasta. Dlatego szukam jakiegoś bardziej wiarygodnego sposobu, kurcze, szkoda, że antywirus nie ma w sobie robienia kopii ustawień swoich ustawień.

Wiem też, że jakby wyszły nowe wersje Avasta, to pewnie zmieniliby niektóre opcje, czy usunęli, dodali czy gdzie indziej umieścili. Ale chociaż żeby kopia przywróciła te zapisane opcje, które nadal zostaną w Avaście.

Ale nie no, nie wiem w ogóle po co pytałem, mogłem sam pomyśleć, że takiego sposobu nie ma. Tzn jedyny to ten ze skopiowaniem plików ustawień jak napisał kolega wyżej.

Innego sposobu nie ma, chyba że producent udostępnił taką opcję.

A co do obaw o wersję: możesz zainstalować tę samą, podmienić konfigi i zaktualizować.