Czy MPC HC posiada wbudowane (swoje) kodeki?

Witam :wink:

Chciałem się dowiedzieć, czy odtwarzacz multimedialny Media Player Classic Home Cinema posiada swoje własne kodeki?

Ogólnie zastanawiam się nad wyborem odtwarzacza. Aktualnie używam VLC Media Player, jednakże za bardzo obciąża mi komputer. Co sądzicie o MPC HC + K-Lite Mega Codec Pack (zakładając, że MPC nie ma wbudowanych kodeków)?

*Przepraszam, jeżeli dział nie jest odpowiedni

*Czy “paczka” kodeków, jaką jest K-Lite może “zaśmiecić” komputer? Wiele osób tak twiedzi, jednakże nie wiem na jakiej podstawie.

Pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Posiada ale możesz ich nie używać , da się wyłączyć.

Jednak zdecydowałem się na Media Player Classic Home Cinema- jak dla mnie o niebo lepszy od VLC.

Co do, to czy wersja MPC HC zawarta w paczce K-Lite Mega Codec Pack różni się od tej instalowanej osobno (wersja niby ta sama, ale może…)? Lepiej instalować osobno MPC HC czy lepiej razem z kodekami (MPC HC jest zintegrowany z K-Lite)?

Jak wyżej napisali, MPC HC posiada wbudowane kodeki. To czy jest jakaś potrzeba instalowania K-Lite? Nie oglądam nałogowo filmów w stu formatach.

Hmm, więc MPC HC posiada wbudowane kodeki, tak samo jak VLC? I otwiera praktycznie wszystko na własnych (tak jak VLC)?

Bo jeżeli tak, to po co instalować K-Lite Mega Codec Pack, jak w MPC HC są wbudowane?

@glasser

Dziękuje bardzo za pomoc. Jednak będę używał samego Media Player Classic: Home Cinema, ze względu na jego szybkość działania oraz tą “lekkość” :stuck_out_tongue: