Czy na 4 portach na ramy można mieć dual chanel?

obecnie w komputerze mam 1 GB ( 2 x 512) ramu DDR twinmos CL2,5 pracujących w trybie dual chanel. i chciałbym dokupić jeszcze 1 GB tez 2 x 512. czy jak włoże te następne 2 kości to wszystkie będa pracowały w trybie dual? gdy otworzyłm kompa zobaczyłem że są 4 gniazda DDR ale 2 są niebieskie a 2 czarne czy to coś oznacza? obecnie mam pamieci włożone do gniazd niebieskich. z góry dziekuje.

Tak. Będzie podwójny Dual Channel.

lepiej kupić 2 kości 1GB najlepiej markowe ,2GB wystarcza jak ma się windows xp ,bo 3GB by się ''marnowało" bo tyle to potrzebuje wista do normalnej pracy, powyżej 3GB to już do systemu 64bit.

A kolory gniazd są po to że jak byś miał kości w nie dualu to by siedziały oddzielnie a nie razem w tym samym kolorze.2 kości 1gigowe będą szybsze od 4x512 :lol:

ale ja juz mam 2 x 512 i nie mam komu tego sprzedać a kasa nie grzesze żeby ją marnowac :slight_smile:

Kup, drugie takie same TwinMosy i nie powinno być problemów (zwłaszcza zgodność CL2.5). Moim zdaniem była to bardzo dobra firma, niestety konkurencja tanich marek wykończyła ją na tym rynku.

co myślicie o tych http://www.allegro.pl/item454850533_twi … l_2_5.html