Czy na Allegro warto robić zakupy?

Witam. Moje pytanie zawarte jest w temacie. Od jakich sprzedawców polecacie brać towar? Czy w razie wadliwego sprzętu mogę złożyć reklamację?

Porady dla kupujących

Dzięki Phylby. Skorzystać z wyszukiwarki mogłem sam. Ja zadałem to pytanie, bo chciałem poznać opinię tych, którzy już korzystali z tego typu zakupów.

No cóż. Ja sprzedaję/kupuję na Allegro od lat i generalnie mam kilka zasad, których sie staram trzymać:

  1. Preferuję Płatności Allegro/Escrow

  2. Staram się kupować u Super Sprzedawców, ewentualnie osób z dużym dorobkiem punktowym zarejestrowanych w serwisie od lat

  3. W razie watpliwośći kontaktuję się z osobami, które wcześniej kupiły u tego sprzedawcy i słucham ich opinii o transakcji. Wbrew pozorom czasami słyszę ciekawe rzeczy, że np. dał pozytywa, ale było kilka mankamentów. Niestety niektórzy boja się dać negatywa bo myślą, że dostaną tzw. “odwetowca”

  4. Unikam “super-okazji”, bo to często podpucha dla naiwnych

Generalnie wskazany jest po prostu zdrowy rozsądek i chłodna kalkulacja

ja kupuje u osob ktore posiadaja przynajmniej 10 pozytywow i zero nagatywow i tylko za pobraniem

Słusznie napisałeś - Mogłeś . I skożystałeś ?? Tam własnie są takie opinie.

A w dodatku fachowców.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Por … lr=lang_pl

http://allegro.mikroprogramy.pl/komu.html

Oszustwa na Allegro

  1. Nigdy nie kupuj drogich rzeczy od osób, które sprzedają pierdoły za 2 zł,

  2. Dorższe rzeczy kupuję od osób z min. 16-17 pozytywnimi komentarzami i zero negów i neutrali (jak ktoś ma 30 komentów to jednego nega można wybaczyć)

  3. Jak ktoś ma nega a zastanawiasz się nad kupnem to sprawdź za co jest ten neg, bo często może to być nieuzasadniony odwetowiec

  4. Osobiście nie lubię supersprzedawców, bo mają tyle transakcji na głowię, że wląką sie z tym wszystkim i trochę olewają klienta.

Jak kupujesz rzeczy wartościowe powyżej 100zł to radze ci brać przesyłki za pobraniem.

Warto wydać te 6 zł więcej niż stracić np. 600zł :slight_smile:

Ale tylko z możliwością sprawdzenia zawartości, bo zwykła pobraniówka nic mu nie gwarantuje, tylko to że sprzedający COŚ mu wysłał (np. kartofelki).

Przede wszystkim kupuj u osób z dużym dorobkiem, zarejestrowanych conajmniej pół roku, unikaj “okazji”, sprawdzaj za co są te komentarze.

No i odrobina rozsądku

jeżeli kupujesz coś droższego…kontaktuj się ze sprzedającym telefonicznie…

ja kupuje/sprzedaje ze 2 lata na allegro i nie spotkałem sie jeszcze z oszustwem… (oczywiscie spotkalem sie że osoby sobie licytowały dla zabawy…ale szczegół.)

po prostu trzeba uważać i nie dać się oszukać.

Aukcje internetowe są przereklamowane. Ta forma zakupów jest nieopłacalna i niebezpieczna z wielu względów. Jest niewygodna i paradoksalnie mało komfortowa; naraża człowieka na niepotrzebne stresy. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak można kupować przez internet ubrania, perfumy itp. ? Zdecydowanie wolę pójść do sklepu, zobaczyć towar który chcę kupić, przymierzyć, sprawdzić itp. i dopiero wtedy podjać decyzje o ewentualnym zakupie. Internetowe zakupy takich możliwości nie oferują, dlatego dla mnie są mało wiarygodne, wręcz zbędne. Paradoksalnie mogę powiedzieć, że jedyne co zdarza mi sie kupować przez internet to sprzęt elektroniczny, ale tylko wtedy, gdy serwis znajduje sie u mnie w mieście(tak aby w przypadku jakiś uszkodzeń nie musiał przepłacać za wysyłkę i ponosić dodatkowe koszty. Ja mówie internetowym zakupom i aukcjom zdecydowane NIE.(Jestem otwarty na nowe technologie, ale akurat ta forma wykorzystania internetu zupełnie do mnie nie przemawia).

Być może dla Ciebie, ale postaw się w sytuacji ludzi co mają do najbliższego sklepu ze sprzętem np. komputerowym ponad 100 km. Chyba bardziej mu się opłaca dokonac zakupu przez internet na aukcji od zaufanego sprzedawcy, bądź w sklepie komputerowym, niż gnać auto 200 km w celu zakupu kabla USB za niecałą dychę :P.

Ja też z początku sceptycznie podchodziłem do takich zakupów, ale teraz zachowując zdrowy rozsądek cały czas dokonuje zakupów przez internet pomimo że mieszkam w 50 tyś mieście a do jeszcze większych miast mam około 40 km. Wielokrotnie na zakupach na Allegro zoszczędziłem nawet grubą kasę.