Czy na duronie 1200 i 512 ramu instalować xp?

(Grzesiek82) #1

czy komputer nie będzie mulił?

czy taki komputer pociągnie dysk 160gb albo chociaż 80gb?

(efazeti) #2

wg mnie nie warto, co prawda XP się zainstaluje ale czy będzie komfortowo chodził to nie wiem, wątpliwa sprawa

lepszy by był win2k

(Rykendo) #3

Karta graficzna jaka? Ja mam XP na Pentium III 500mhz, 128MB karta graficzna zintegrowana bo to laptop

(system) #4

co Ty gadasz w ogóle :twisted:

Ja swego czasu miałem XPka na Pentiumie II 350MHz i 128 MB SDRAM, z kartą graficzną zintegrowaną 4 MB 8) - na tym nie chodził jakoś super szybko :] ale po odchudzeniu XPka system chodził przyzwoicie

potem na Pentiumie III 733 MHz, 256MB SDRAM i GGF GTS - XP chodził już zadowalająco dobrze - wszystko to kwestia gustu i tego co masz na myśli komfortową prace.

teraz mam PIV 2,4 GHz, 768MB DDR DUAL to wiadomo w porównaniu z powyższymi PCtami to ZP teraz chodzi superszybko ale maniak jakiś do każdego sprzętu mógłby się doczepić ze wolno chodzi.

(efazeti) #5

piszę tak ponieważ kiedyś miałem XP na duronie 1200 i 320 ramu i jak dla mnie to chodził... mało komfortowo

dlatego używałem win2k

(system) #6

w porównaniu ze sprzętem który masz teraz w opisie to napewno na starym nie bylo komfortowo :]

ten kto ma quada, 4 GB ramu i GF 8800GT powie że na Twoim sprzęcie XP nie będzie chodził komfortowo

punkt widzenia zależy o punktu siedzenia :slight_smile:

(D Ark) #7

XP chodzi dobrze na Duronie 1300 i 256 ramu, więc na tej konfiguracji, którą podałeś, będzie chodził całkiem sprawnie i żwawo.

(Technik Elektro) #8

nie przesadzaj, chyba w trybie konsoli bez trybu graficznego.

co do głównego wątku jak najbardziej :wink: 512MB to wartość wystarczająca do płynnego działania systemu windows, oby dysk twardy nie spowalniał jego pracy.

(system) #9

W normalnym trybie z klasycznym wyglądem (nie XP) ustawienia na najlepszą wydajność. To dośc dawno było ale pamiętam że nie chodził tragicznie jak większość myśli.

Kwestia optymalizacji i odchudenia odpowiedniego XPka

(Technik Elektro) #10

na czym ma niby polegać ta optymalizacja ??

tutaj odchudzenie rozumiem, że oznacza usunięcie zbędnych plików w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku (bo raczej odchudzanie o jakim myślę nie ma wpływu na wydajność systemu) osobiście udało mi się ograniczyć w tym aspekcie system do bodaj 300MB - dawno to było, oj dawno.

(Rykendo) #11

technik_elektro

-> http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989

(Technik Elektro) #12

to było pytanie retoryczne :wink: w dzisiejszych czasach kompletnie już nieprzydatne :wink:.

(system) #13

korzystałem wtedy z kilku poradników.

nie chodziło mi tylko o kasowanie zbędnych plików (po odchudzeniu katalog windows mial jakieś 800MB)

przede wszystkim wyłączenie zbędnych osług itp.

nie pamiętam juz co dokladnie wtedy robiłem ale system działał sprawnie i zaskakująco dobrze jak na taki sprzęt

(Rykendo) #14

Zależy dla kogo. Jeśli ktoś posiada jeszcze stary sprzęt to wiadomo. Sam optymalizowałem XP na

(Z35ikr) #15

bez żadnego problemu

jeżeli tylko płyta obsłuży 160 to nie ma problemu.

Przez kilka ładnych lat pracowałem na Duronie900 i 512MB i XP więc nie widzę problemu :roll:

(piotrekplay) #16

u mnie na duronie 800MHz 128mb RAM xpek chodził bardzo dobrze ;] dało się grać nawet przyzwoicie w FIFE 2005, colin mcrae rally II i podobne gierki...