Czy na duronie 1200 i 512 ramu instalować xp?

czy komputer nie będzie mulił?

czy taki komputer pociągnie dysk 160gb albo chociaż 80gb?

wg mnie nie warto, co prawda XP się zainstaluje ale czy będzie komfortowo chodził to nie wiem, wątpliwa sprawa

lepszy by był win2k

Karta graficzna jaka? Ja mam XP na Pentium III 500mhz, 128MB karta graficzna zintegrowana bo to laptop

co Ty gadasz w ogóle :twisted:

Ja swego czasu miałem XPka na Pentiumie II 350MHz i 128 MB SDRAM, z kartą graficzną zintegrowaną 4 MB 8) - na tym nie chodził jakoś super szybko :] ale po odchudzeniu XPka system chodził przyzwoicie

potem na Pentiumie III 733 MHz, 256MB SDRAM i GGF GTS - XP chodził już zadowalająco dobrze - wszystko to kwestia gustu i tego co masz na myśli komfortową prace.

teraz mam PIV 2,4 GHz, 768MB DDR DUAL to wiadomo w porównaniu z powyższymi PCtami to ZP teraz chodzi superszybko ale maniak jakiś do każdego sprzętu mógłby się doczepić ze wolno chodzi.

piszę tak ponieważ kiedyś miałem XP na duronie 1200 i 320 ramu i jak dla mnie to chodził… mało komfortowo

dlatego używałem win2k

w porównaniu ze sprzętem który masz teraz w opisie to napewno na starym nie bylo komfortowo :]

ten kto ma quada, 4 GB ramu i GF 8800GT powie że na Twoim sprzęcie XP nie będzie chodził komfortowo

punkt widzenia zależy o punktu siedzenia :slight_smile:

XP chodzi dobrze na Duronie 1300 i 256 ramu, więc na tej konfiguracji, którą podałeś, będzie chodził całkiem sprawnie i żwawo.

nie przesadzaj, chyba w trybie konsoli bez trybu graficznego.

co do głównego wątku jak najbardziej :wink: 512MB to wartość wystarczająca do płynnego działania systemu windows, oby dysk twardy nie spowalniał jego pracy.

W normalnym trybie z klasycznym wyglądem (nie XP) ustawienia na najlepszą wydajność. To dośc dawno było ale pamiętam że nie chodził tragicznie jak większość myśli.

Kwestia optymalizacji i odchudenia odpowiedniego XPka

na czym ma niby polegać ta optymalizacja ??

tutaj odchudzenie rozumiem, że oznacza usunięcie zbędnych plików w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku (bo raczej odchudzanie o jakim myślę nie ma wpływu na wydajność systemu) osobiście udało mi się ograniczyć w tym aspekcie system do bodaj 300MB - dawno to było, oj dawno.

technik_elektro

-> http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989

to było pytanie retoryczne :wink: w dzisiejszych czasach kompletnie już nieprzydatne ;-).

korzystałem wtedy z kilku poradników.

nie chodziło mi tylko o kasowanie zbędnych plików (po odchudzeniu katalog windows mial jakieś 800MB)

przede wszystkim wyłączenie zbędnych osług itp.

nie pamiętam juz co dokladnie wtedy robiłem ale system działał sprawnie i zaskakująco dobrze jak na taki sprzęt

Zależy dla kogo. Jeśli ktoś posiada jeszcze stary sprzęt to wiadomo. Sam optymalizowałem XP na

bez żadnego problemu

jeżeli tylko płyta obsłuży 160 to nie ma problemu.

Przez kilka ładnych lat pracowałem na Duronie900 i 512MB i XP więc nie widzę problemu :roll:

u mnie na duronie 800MHz 128mb RAM xpek chodził bardzo dobrze ;] dało się grać nawet przyzwoicie w FIFE 2005, colin mcrae rally II i podobne gierki…