Czy na kluczu z Windows 7 32 OEM mogę zainstalować Windows 7 64?

Witam,

 

Mam problem.Mianowicie posiadam system Windows 7 HP 32 OEM DVD.na płycie z kluczem.Nie mogę jednak pograć w grę bo ona wymaga systemu 64 bitowego.Mam prośbę czy mogę z klucza z wersji 32 bitowej aktywować system 64 bitowy?Czy mi pójdzie?Jak to sprawdzić.Dodam że nie mam klucza i obrazu do systemu 64 bitowego.Skąd pobrać obraz systemu i co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

Nie możesz. To tak jakbyś chciał uruchomić mercedesa kluczem od syreny.

Działać będzie, ale to będzie niezgodne z licencją:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/windows-7-pro-oem-32-bit-64-bit/279a9ccb-a1dd-493c-ad27-6496353f7395

@urOk nie wprowadzaj w błąd. System przyjmie klucz i aktywuje Windowsa. Po prostu jest to niezgodne z licencją. tak jak napisał @lukasamd

Ty nie wprowadzaj w błąd i nie namawiaj do piractwa to że zadziała nie daje takiego prawa, złamanie zasad licencji to piractwo i z tym się nie dyskutuje.

Co to za gra?

Kwestia możliwości a legalności to dwie różne rzeczy. Kolega pytał się czy można - więc można. Został poinformowany, że to nielegalne. Co zrobi to już jego sprawa. Nie wydaje mi się, bym poinformował, że “śmiało, zrób to, co Ci szkodzi i tak się nikt nie dowie”. Także zluzuj trochę.

Złamanie zasad licencji to złamanie zasad licencji, piractwo to piractwo. Piractwo podpada pod kodeks karny a łamanie zasad licencji pod cywilny.

Ok poszperałem na forum MS i znalazłem coś co mnie zaskoczyło, zawsze myślałem że klucz jest przypisywany do architektury sytemu.  Możesz aktywować x64 pod warunkiem że nie będziesz używał x32. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

 

Tutaj podaje link oraz odpowiedź na identyczne pytanie. 

 

Link http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/is-a-windows-7-license-key-valid-for-both-32-bit/70d546cd-b6e3-44d8-a6c8-fd7feb7d1915

Tak!

Według licencji możesz użyć klucz od 32bit do 64 bit (i odwrotnie), pod warunkiem korzystania tylko z jednej wersji na jednym kluczu :slight_smile: .