Czy na Quada trzeba miec prawko?

(Mate1554) #1

Witam :slight_smile: Czy na Quada 110 ccm trzeba miec jakies prawo jazdy ? prosze o odp. :slight_smile: Z g贸ry dzieki :slight_smile:

(piotrekplay) #2

o ile mi wiadomo nie wszystkie quady da si臋 zarejestrowa膰 wi臋c po drogach nawet z prawkiem jazdy sobie ni poje藕dzisz najpierw si臋 zapytaj czy tego quada da si臋 rejestrn膮膰 bo jak nie to pozostaje jazda terenowa...

(Clubbasse207) #3

bez prawka to mo偶na je藕dzi膰 pojazdem z silnikiem do 50 ccm

(Mate1554) #4

No ale jak mi sie uda go zarejerstrowac... to trzeba miec jakies prawko albo cos ?

(Dzg) #5

Quady nie s膮 zarejestrowane - do ich prowadzenia nie jest potrzebne prawo jazdy.

(Mate1554) #6

No ale mnie nie interesuje 50ccm tylko 110ccm

(Dzg) #7

bez r贸偶nicy Quady si臋 nie rejestruje i nie potrzeba do nich prawka, po ulicy chyba w miescie nie wolno si臋 nimi porusza膰.

(Mate1554) #8

ejj... no nie wciskaj mi g艂upot... widzia艂em zarejerstrowane Quady... wiec da sie zajerestrowac... Tylko pytanie czy potrzebne jest jakies prawko i ile by kosztowa艂o....?

(Grzesiekk) #9

chyba nie masz racji, niekt贸re mog膮 je藕dzi膰 ale to nie zale偶y od pojemno艣ci ale te偶 od wyposa偶enia.

(fiesta) #10

Nie jest tak do ko艅ca, proponuje lektur臋 watk贸w na tym forum:

http://www.atvpolska.pl/forum/viewforum.php?f=36

(Clubbasse207) #11

czyli np kierunkowskazy , 艣wiate艂ka odpowiednie :stuck_out_tongue:

b艂otniki na ko艂ach :stuck_out_tongue:

itp .. :stuck_out_tongue:

a co do prawka na quada to chyba kat A ? b膮d藕 te偶 A1 na mniejsze pojemno艣ci ale od 16 lat

a je艣li quad nie b臋dzie u偶ywany po ulicach to mo偶na i bez prawka :stuck_out_tongue:

(Dzg) #12

A1 jest chyba do 125 wiec na twoje tego quada stykneloby.

(Mate1554) #13

a ile kosztuje prawko A1 i gdzie mozna wyrobic ?

(fiesta) #14

Tu masz nieoficjalne stanowisko policji:

http://www.koscian.policja.gov.pl/?a=967

Reszt臋 doczytaj tutaj:

http://www.atvpolska.pl/forum/viewforum.php?f=37

(system) #15

Quada rejestrujesz jako ci膮gnik

wiem bo kole艣 z mojego miasta tak zrobi艂 i je藕dzi po ulicy ale musi mie膰 艣wiat艂a kierunkowskazy itp

(D@widoS) #16

omg,ostatnio w TV nawet m贸wiono o popularno艣ci quad贸w,i m贸wiono wyra藕nie 偶e na ten pojazd wystarczy posiada膰 dow贸d osobisty,tak samo jak ma si臋 18 lat to na rower ju偶 nei potrzeba karty rowerowej :roll:

(fiesta) #17

W TV te偶 m贸wili 偶e obydwaj Kaczy艅scy podali si臋 do dymisji, i co z tego ??

Wierzysz w to ??

Bo ja nie bardzo :hahaha:

Masz informacje na forum o quadach i stronach Policji i na tym bym bazowa艂 a nie bzdetach plecionych przez jakiego艣 redaktorzyn臋 :stuck_out_tongue:

(Kamilgarbala) #18

Aby m贸c prowadzi膰 quada potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, ale tylko wtedy, gdy masz zamiar pojecha膰 normaln膮 drog膮. W terenie nie jest wymagane. Czyta艂em ostatnio w gazecie artyk贸艂 z kt贸rego jasno wynika, 偶e quad przeznaczony do jazdy po szosie wymaga prawa jazdy (kat. B).

(Mate1554) #19

To w takim raze musia艂bym wyrobic prawko kategori B ? a ile taki prawko kosztuje ?i gdzie je wyrobic ?

(Azpr) #20

tak czy inaczej od nowego roku ma wej艣膰 ustawa o tym aby skutery, quady itp. by艂y tylko i wy艂acznie na prawojazdy, co jest bardzo dobry rozwi膮zaniem... 8)