Czy na starym kompie pójdą filmy?

czy na komputerze o takich parametrach:

CPU: Athlon XP 2000+;

GPU: ATI Radeon 9550pro;

RAM1:,25GB;

HDD: 7200 rpm

pójdą filmy pod windows 7

Pytasz czy stwierdzasz?

Odpowiadam - “pójdą”

oczywiście, że pytam

to teraz jakich kodeków użyć i jak je skonfigurować

Człowieku - pisz po polsku i zadawaj dokładne pytania. Mamy Cię ciągnąć za język o każdą drobną informację?

Zainstalowałeś system? Jakie to filmy? Windows 7 odtwarza bardzo dużo formatów filmów bez potrzeby instalowania dodatkowych kodeków.

padło pytanie czy pójdą filmy, czyli chodzi o najpopularniejsze formaty tj. avi, rmvb, wmv

systemu jeszcze nie instalowałem

ewentualnie można użyć odtwarzacza ze zintegrowanymi kodekami

http://mpc-hc.sourceforge.net/download- … ic-hc.html

Jeżeli chodzi o taki program odtwarzający “wszystko” to polecam Dziobas RAR Player 0.009.39

http://www.dobreprogramy.pl/Dziobas-RAR-Player,Program,Windows,12669.html

A propo

HDD - 7200 rpm to nie parametr określający pojemność dysku twardego tylko szybkość wirowania talerzy

Czy oby na pewno posiadasz 25 GB RAM

ważniejszym parametrem dysku jest jego prędkość a nie pojemność, przynajmniej według mnie;

jakbyś przeczytał uważnie to byś zobaczył błąd, w poście jest napisane RAM1:,25GB a powinno być RAM: 1,25GB

Tylko, że prędkość obrotowa talerzy dysku nie ma wiele wspólnego z szybkością transferu danych z dysku do komputera. Są dyski o prędkości obrotowej 5400 obr/min, które mają transfer większy niż takie 7200 obr/min.

W przypadku tego wątku transfer z dysku twardego jest sprawą mało znaczącą - aby odtworzyć film .avi, rmvb, wmv dysk nie musi być wcale taki szybki, filmy takie odtwarzają się bez problemu z kart pamięci o szybkości transferu kilka MB/s (popularny dysk twardy ma prędkość 30- 70 MB/s)

RPM - obroty na minutę a szybkość transferu - MB/s -megabajty na sekundę czyli jak widzisz dwie całkowicie różne jednostki, czyli Twoje rozumowanie jest błędne.

To nie rób takich błędów, zawsze przed wysłaniem można post poprawić (po wysłaniu też)

Daruj sobie takie teksty. Od zwracania uwagi jest moderator. OT -> KOSZ

Dodane 11 maja 2010, 22:20:10

OT usera neo10 , KOSZ

masz rację ale uważam, że jednak prędkość jest ważniejsza od pojemności dysku;

zwykła literówka, która może przydarzyć się każdemu z nas,

nie wiem czy można porównać płytkę CD do dysku twardego i użyć stwierdzenia, że im wolniej się kręci tym wolniej odczytamy/zapiszemy dane, jeżeli się mylę to mnie poprawcie