Czy na starym kompie pójdą filmy?

(misza_88) #1

czy na komputerze o takich parametrach:

CPU: Athlon XP 2000+;

GPU: ATI Radeon 9550pro;

RAM1:,25GB;

HDD: 7200 rpm

pójdą filmy pod windows 7

(Cedar) #2

Pytasz czy stwierdzasz?

Odpowiadam - "pójdą"

(misza_88) #3

oczywiście, że pytam

to teraz jakich kodeków użyć i jak je skonfigurować

(Cedar) #4

Człowieku - pisz po polsku i zadawaj dokładne pytania. Mamy Cię ciągnąć za język o każdą drobną informację?

Zainstalowałeś system? Jakie to filmy? Windows 7 odtwarza bardzo dużo formatów filmów bez potrzeby instalowania dodatkowych kodeków.

(misza_88) #5

padło pytanie czy pójdą filmy, czyli chodzi o najpopularniejsze formaty tj. avi, rmvb, wmv

systemu jeszcze nie instalowałem

(art678) #6

ewentualnie można użyć odtwarzacza ze zintegrowanymi kodekami

http://mpc-hc.sourceforge.net/download- ... ic-hc.html

(Adamir24) #7

Jeżeli chodzi o taki program odtwarzający "wszystko" to polecam Dziobas RAR Player 0.009.39

(Pablo79) #8

A propo

HDD - 7200 rpm to nie parametr określający pojemność dysku twardego tylko szybkość wirowania talerzy

Czy oby na pewno posiadasz 25 GB RAM

(misza_88) #9

ważniejszym parametrem dysku jest jego prędkość a nie pojemność, przynajmniej według mnie;

jakbyś przeczytał uważnie to byś zobaczył błąd, w poście jest napisane RAM1:,25GB a powinno być RAM: 1,25GB

(Cedar) #10

Tylko, że prędkość obrotowa talerzy dysku nie ma wiele wspólnego z szybkością transferu danych z dysku do komputera. Są dyski o prędkości obrotowej 5400 obr/min, które mają transfer większy niż takie 7200 obr/min.

W przypadku tego wątku transfer z dysku twardego jest sprawą mało znaczącą - aby odtworzyć film .avi, rmvb, wmv dysk nie musi być wcale taki szybki, filmy takie odtwarzają się bez problemu z kart pamięci o szybkości transferu kilka MB/s (popularny dysk twardy ma prędkość 30- 70 MB/s)

RPM - obroty na minutę a szybkość transferu - MB/s -megabajty na sekundę czyli jak widzisz dwie całkowicie różne jednostki, czyli Twoje rozumowanie jest błędne.

To nie rób takich błędów, zawsze przed wysłaniem można post poprawić (po wysłaniu też)

(boczi) #11

Daruj sobie takie teksty. Od zwracania uwagi jest moderator. OT -> KOSZ

-- Dodane 11 maja 2010, 22:20:10 --

OT usera neo10 , KOSZ

(misza_88) #12

masz rację ale uważam, że jednak prędkość jest ważniejsza od pojemności dysku;

zwykła literówka, która może przydarzyć się każdemu z nas,

nie wiem czy można porównać płytkę CD do dysku twardego i użyć stwierdzenia, że im wolniej się kręci tym wolniej odczytamy/zapiszemy dane, jeżeli się mylę to mnie poprawcie