Czy na takiej konfiguracji uruchomi się Windows 7?

Mam pytanie czy na takiej konfiguracji sprzętowej uruchomi się Windows 7 ?

Konfiguracja :

Płyta główna : MSI MS-6513

Procesor : Intel pentium IV 2.0 GHz ( 2000 MHz )

Pamięć Ram : 512 MB ( PC2100 DDR SDRAM )

Karta graficzna : NVIDIA GeForce4 MX 460 ( 64 MB )

Dysk : SAMSUNG SV0802E ( 80 GB, 5400 RPM )

Uruchom to i będziesz wiedział: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15011.html

Łukasz , uruchomić się uruchomi ,ale ramu malutko,malutko…

Mnie bardziej martwi ta karta graficzna, a właściwie to sterowniki do niej:/

prz3m3k84 , aha,kurcze pomyliło mi się z tymi nowymi :oops: ,akceleracji 3d to na pewno nie będzie :lol:

Uruchomić się uruchomi ale już bez ałero :smiley:

Uruchomić być może się i da, ale praca nie będzie zbyt komfortowa, a o efektach aero możesz przy tej grafice zapomnieć.

Tak myślałem - za słaba karta graficzna i za mało pamięci RAM

Zresztą i tak miałem kupować nowego kompa :smiley:

Coś ty, nie uruchomisz. Potrzebne jest minimum 1 gb, a najlepiej 2gb ramu, no i lepsza grafika.

Piotr92 , i tu się mylisz odpaliłem Win 7 na P3 512ram i MX 100/200 :o

Ach, takie są efekty pisania na szybko… :confused: Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że 7 owszem, pójdzie na tym konfigu, ale będzie bardzo mulić i oczywiście nie będzie Aero i żeby było Aero i system działał uczciwie, to wymagane jest minimum 1gb a najlepiej 2gb i oczywiście lepsza grafa, jeżeli chce się mieć Aero…

o aero na tym kompie nie ma mowy nie mówiąc o samej siódemce. nawet nie będziesz mógł jej zainstalować.

Siódemka sama pójdzie, ja mam Pentium IV 3,00GHz i śmiga bez problemu. Tylko, że mam 2gb, ale na virtualnym pececie instalowałem na 512mb i działała.

Instalujcie najnowsze systemy na zabytkach a potem zakładajcie kolejne 553 tematy o tym, że system muli jak rzeka albo jezioro, nie działa to i tamto.

Po co kupować i instalować system na czymś takim? Nowy system lepiej przeznaczyć na jakiś w miarę nowy sprzęt.

hevet , przecież nikt nie zaleca w tym wątku instalacji win7 na tym kompie,każdy odpowiada mniej więcej na pytanie które jest w tytule…

AERO działa na karcie graficznej 32 MB :).

Jak ktoś ma grafikę, która korzysta z RAM - to wystarczy jej tyle.

Chodzi ogólnie o to, żeby nie instalować systemu na dzisiejsze czasy, na sprzęcie sprzed ładnych paru lat.

No nie wiem… Ja mam jeszcze sprzęt na sockecie 478, 2,5gb ramu grafike GF 7300GT 256mb ram i nie narzekam na pracę systemu jak i gier.

Aero zadziała prawidłowo na karcie graficznej o takich właściwościach:

Karta graficzna ze sprzętową obsługą DirectX 9 - wymagane, żeby cieszyć interfejsem Aero z efektem szkła, przezroczystością. Przy zakupie takiej karty warto sprawdzić, czy producent udostępnia sterownik w modelu WDDM 1.0 lub wyższym, minimum 128 MB własnej pamięci.