Czy na takim sprzęcie pójdzie win 7?

Witam

Obecnie mam Win XP proffesional i w najbliższym czasie będę chciał robić formata lub ewentualnie zmienić system na windows 7. No właśnie ale czy się opłaca, a ponadto nie chciałbym się rozczarować że nie będzie chodził płynnie na moim kompie.

W tym celu zakładam ten temat :slight_smile:

A więc czy na moim sprzęcie windows 7 będzie chodził swobodnie i płynnie ? mój sprzęt: AMD Athlon 64 X2 3800+, 2 GB ram ddr oraz nvidia GeForce 6600GT 128 mb

Pozdrawiam

System będzie chodził dobrze, weź jedynie pod uwagę że jeśli chodzi o gry 7 ma nieco wyższe wymagania niż xp.

Niekoniecznie, w niektórych (nowych) grach Win 7 radzi sobie lepiej niż XP.

Zauważ Pilchu, że jego k.graficzna nie obsługuje ani DX10, ani DX 11… więc teorytycznie nie powinno być gorzej. Sam system jest responsywniejszy i stabilniejszy niż XP. (wystarczy wszystko powyłączać niepotrzebne + usługi i jest nieźle).

czyli raczej brać win 7 bez zastanowienia? nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto… żeby później przesiąść się ponownie na xp… ??

O, faktycznie, twoja karta nie obsługuje ani DX10 ani 11. Więc po co bierzesz Windows 7? XP Ci nie wystarcza?

Będzie działać. Ale raczej wersja 32-bitowa, dla 64-bitowej mało RAM-u. Trzeba dodatkowo doinstalować DirectX 9.

Tylko nie wiadomo, czy wszystkie starsze programy pójdą, jedynie taki może być problem z przesiadką.

Zdecydowanie też polecałbym potestować trial Windows 7 i wówczas będzie całkowicie jasne, czy chcesz się na ten system przesiąść, czy jednak nie.

No i co z tego, że nie obsługuje DX9? Może on nie gra w gierki a chce dla Win7 dla nowinek graficznych i lepszej stabilności? Do aero wystarczy karta z dx9

A więc tak…

  1. jeśli chodzi o gry przeważnie nie gram. Zdaję sobie sprawę, ze to nie jest sprzęt na obecne gry :slight_smile: obecnie jestem po zdanej sesji i trochę mnie naszło na jakąś gierkę (PES 2010 czy FM 2010) ale nawet nie wiem czy to ruszy na moim sprzęcie więc raczej się tym nie sugeruje.

  2. przeważnie chodzi o stabilność i bezpieczeństwo. Win xp ma już swoje lata, poza tym chciałem zobaczyć jaka jest ta nowa siódemka. Przeważnie komputer służy do internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów. Ponadto win xp szybko się “zaśmieca” i zwalnia, a słyszałem że w win 7 ten problem został wyeliminowany…

tak więc komp raczej do normalnego użytkowania… więc ?

Dodane 05.07.2010 (Pn) 21:37

najwięcej obaw mam co do płynności i szybkości działania. Czy ten sprzęt spełnia zalecane wymagania win 7 ? i jak te wymagania odnoszą się do rzeczywistości ?

Szczerze mówiąc Windows 7 nie jest taki zły…Na moim configu czasem zamula…Miałem miejscami problemy z rozruchem systemu,ale to nie znaczy ,że u każdego tak jest…Miałem Windowsa XP i CS 1.6 chodził na full ,a na 7 obojętnie na jakich ustawieniach fps spada…Ale to tylko w CS’ie…7 posiada dość dobre zabezpieczenia,wiele opcji…I nawet szachy… xD :stuck_out_tongue: Wszystkie programy jakie instalowałem to działały… :slight_smile: Więc przetestuj go… :slight_smile:

Na tym z Twojego podpisu? To nie dziwota, na 512 MB to i XP wg mnie potrafi zamulać… 8)

Wiem,że mało RAM’u… :smiley: Ale nie będę inwestował w mojego kompa,bo za jakiś czas go oddaję i kupuję nowy… :stuck_out_tongue:

czyli chyba postawię tego win 7 i zobaczę jak się będzie sprawował… ale mam kilka pytań:

  1. mam dysk 160GB i będe miał go podzielonego na 2 partycje. Na partycji C będzie zainstalowany system. W jakiej wielkości ustawić tą partycję ? Obecnie mam 20 GB… czy to wystarczy czy zwiększyć i ewentualnie do ilu GB ??

  2. Jak to jest ze sterownikami ? System automatycznie pobiera do wszystkiego ?? do płyty głównej, karty graficznej, muzycznej ?? czy są to sterowniki najnowsze czy najbardziej odpowiednie np do starszych modeli kart graficznych ?

Sterowników nie instalowałem ,bo nie było potrzeby…System sam wszystko zainstalował… :slight_smile: Mam na Windowsa 15GB i jest wystarczająco… :slight_smile:

Już dawno są sterowniki pod win7 na każdy sprzęt,win7 to usprawniona vista więc jakby brakowało to sterowniki z tzw. VISTY na win7 zadziałają,także jak podaje M$ 70% sterowników kompatybilnych tylko z win xp zadziała także na win7 ,więc nie ma obaw,ale tak jak wspomnieli koledzy ,pobierz win7 triala i zobacz jak chodzi,według mnie nie powinno być problemu.