Czy na takim sprzęcie pójdzie win 7?


(Darek Dziuba) #1

Witam

Obecnie mam Win XP proffesional i w najbliższym czasie będę chciał robić formata lub ewentualnie zmienić system na windows 7. No właśnie ale czy się opłaca, a ponadto nie chciałbym się rozczarować że nie będzie chodził płynnie na moim kompie.

W tym celu zakładam ten temat :slight_smile:

A więc czy na moim sprzęcie windows 7 będzie chodził swobodnie i płynnie ? mój sprzęt: AMD Athlon 64 X2 3800+, 2 GB ram ddr oraz nvidia GeForce 6600GT 128 mb

Pozdrawiam


(Soren) #2

System będzie chodził dobrze, weź jedynie pod uwagę że jeśli chodzi o gry 7 ma nieco wyższe wymagania niż xp.


(Bambosz107) #3

Niekoniecznie, w niektórych (nowych) grach Win 7 radzi sobie lepiej niż XP.


(Skomerko) #4

Zauważ Pilchu, że jego k.graficzna nie obsługuje ani DX10, ani DX 11… więc teorytycznie nie powinno być gorzej. Sam system jest responsywniejszy i stabilniejszy niż XP. (wystarczy wszystko powyłączać niepotrzebne + usługi i jest nieźle).


(Darek Dziuba) #5

czyli raczej brać win 7 bez zastanowienia? nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto… żeby później przesiąść się ponownie na xp… ??


(Skomerko) #6

dziura, MS udostępnia wersje trial (dostepna w serwisie dp), wiec przed zakupem możesz sprwadzić czy działa u Ciebie i czy jestes z niego zadowolony.


(Bambosz107) #7

O, faktycznie, twoja karta nie obsługuje ani DX10 ani 11. Więc po co bierzesz Windows 7? XP Ci nie wystarcza?


(MaRa) #8

Będzie działać. Ale raczej wersja 32-bitowa, dla 64-bitowej mało RAM-u. Trzeba dodatkowo doinstalować DirectX 9.

Tylko nie wiadomo, czy wszystkie starsze programy pójdą, jedynie taki może być problem z przesiadką.


(sapphire9550) #9

Zdecydowanie też polecałbym potestować trial Windows 7 i wówczas będzie całkowicie jasne, czy chcesz się na ten system przesiąść, czy jednak nie.


(Ntfss) #10

No i co z tego, że nie obsługuje DX9? Może on nie gra w gierki a chce dla Win7 dla nowinek graficznych i lepszej stabilności? Do aero wystarczy karta z dx9


(Darek Dziuba) #11

A więc tak…

  1. jeśli chodzi o gry przeważnie nie gram. Zdaję sobie sprawę, ze to nie jest sprzęt na obecne gry :slight_smile: obecnie jestem po zdanej sesji i trochę mnie naszło na jakąś gierkę (PES 2010 czy FM 2010) ale nawet nie wiem czy to ruszy na moim sprzęcie więc raczej się tym nie sugeruje.

  2. przeważnie chodzi o stabilność i bezpieczeństwo. Win xp ma już swoje lata, poza tym chciałem zobaczyć jaka jest ta nowa siódemka. Przeważnie komputer służy do internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów. Ponadto win xp szybko się “zaśmieca” i zwalnia, a słyszałem że w win 7 ten problem został wyeliminowany…

tak więc komp raczej do normalnego użytkowania… więc ?

Dodane 05.07.2010 (Pn) 21:37

najwięcej obaw mam co do płynności i szybkości działania. Czy ten sprzęt spełnia zalecane wymagania win 7 ? i jak te wymagania odnoszą się do rzeczywistości ?


(Rayderz26) #12

Szczerze mówiąc Windows 7 nie jest taki zły…Na moim configu czasem zamula…Miałem miejscami problemy z rozruchem systemu,ale to nie znaczy ,że u każdego tak jest…Miałem Windowsa XP i CS 1.6 chodził na full ,a na 7 obojętnie na jakich ustawieniach fps spada…Ale to tylko w CS’ie…7 posiada dość dobre zabezpieczenia,wiele opcji…I nawet szachy… xD :stuck_out_tongue: Wszystkie programy jakie instalowałem to działały… :slight_smile: Więc przetestuj go… :slight_smile:


(sapphire9550) #13

Na tym z Twojego podpisu? To nie dziwota, na 512 MB to i XP wg mnie potrafi zamulać… 8)


(Rayderz26) #14

Wiem,że mało RAM’u… :smiley: Ale nie będę inwestował w mojego kompa,bo za jakiś czas go oddaję i kupuję nowy… :stuck_out_tongue:


(Darek Dziuba) #15

czyli chyba postawię tego win 7 i zobaczę jak się będzie sprawował… ale mam kilka pytań:

  1. mam dysk 160GB i będe miał go podzielonego na 2 partycje. Na partycji C będzie zainstalowany system. W jakiej wielkości ustawić tą partycję ? Obecnie mam 20 GB… czy to wystarczy czy zwiększyć i ewentualnie do ilu GB ??

  2. Jak to jest ze sterownikami ? System automatycznie pobiera do wszystkiego ?? do płyty głównej, karty graficznej, muzycznej ?? czy są to sterowniki najnowsze czy najbardziej odpowiednie np do starszych modeli kart graficznych ?


(Rayderz26) #16

Sterowników nie instalowałem ,bo nie było potrzeby…System sam wszystko zainstalował… :slight_smile: Mam na Windowsa 15GB i jest wystarczająco… :slight_smile:


(Gural7) #17

Już dawno są sterowniki pod win7 na każdy sprzęt,win7 to usprawniona vista więc jakby brakowało to sterowniki z tzw. VISTY na win7 zadziałają,także jak podaje M$ 70% sterowników kompatybilnych tylko z win xp zadziała także na win7 ,więc nie ma obaw,ale tak jak wspomnieli koledzy ,pobierz win7 triala i zobacz jak chodzi,według mnie nie powinno być problemu.