Czy na win seven home premium pujdą gry pod xp?

mam problem rodzice kupili mi kompa podaje papametryPłyta główna GIGABYTE G31M-ES2C, s.LGA775 BOX - bardzo dobra i stabilna płyta główna, posiada wszystko co potrzebujesz: sata, , pci-e. Obsługuje pamięci 800 mhz(2 sloty pamięci)

Procesor CORE 2 QUAD Q8300 4x2,50 GHZ - nowoczesny,super wydajny, czterordzeniowy procesor. Socket: s. 775, Częstotliwość szyny FSB: 1333, Typ procesora: czterordzeniowy , Częstotliwość taktowania procesora: 2500 MHz, Ilośc rdzeni: 4, Pamieć cache: 4 MB,

Pamięc 4096 MB 800 Mhz (2x2gb) - firmy Goodram lub Apacer

Dysk twardy - 640GB SATAII 7200 16mb cache (Seagate,Maxtor,WD,Samsung)

Nagrywarka DVDRW - 20x dwuwarstwowa

KARTA GRAFICZNA GeForce 9500GT 1024MB - najnowszy procesor graficzny, pełna zgodnośc z DirectX 10 oraz Pixel Shader 4.0. 1024MB własnej pamięci wykorzystywane w pełni, obsługa dużych rozdzielczości. Przystosowane do SLI

Zasilacz o mocy 400W zapewniający stabilną pracę bez awarii. Cichy i wydajny.Zestaw komputerowy bedzię zmontowany w obudowie Incore której wzór/kolor znajduje się pod koniec aukcji.

LAN Karta sieciowa - zintegrowana na płycie głównej 10/100/1000 Mbit/s

AUDIO Karta muzyczna - zintegrowana na płycie głównej - 6-cio kanałowa

STEROWNIKI Komplet sterowników pod Windows XP oraz Viste

OKABLOWANIE Pełne okablowanie (sata, hdd, dvdrw, zasilanie) czy do tego sprzętu lepszy win seven home premium czy profesional?

LOL

Przy zasilaczu umarłem, a komputer umrze za rok (chociaż? z tak słabą grafiką może wytrzyma gwarancję?).

Jest dokładnie obojętne który system zainstalujesz, różnica w grach rzędu 2-5 FPS (XP /7) nie ma znaczenia przy “osiągach” GF9500"GT" (1GB, ale za to DDR2 … jak to na allegro).

http://windows7.pl/polecamy/porownanie- … ows-7.html

Na premium gry na pewno pójdą, bo jest tam XPMode, ale najwyższa wydajność to to nie będzie.

A na przyszłość google nie gryzie :slight_smile:

błąd

Mwahahaha, ja nie wiem, co jest z tobą, że nie umiesz zwykłego wykresu przeczytać :smiley: Poza tym od początku istnienia idei XP Mode Microsoft mówił, że będzie on dostępny tylko w wersjach Buisness i Ultimate.

Windows jak to Windows, większość rzeczy bezproblemowo działa, niektóre potrzebują trybu zgodności, a niektóre w ogóle nie będą działać. Bywa.

Sory, kolumna mi się pomyliła :oops: Zresztą i tak musisz mieć procesor z wirtualizacją sprzętową

Większość gier będzie działać na seven. Chociaż z tym zasilaczem no-name to nie sądzę. Wiem z doświadczenia, że często się przegrzewają, nie trzymają napięć, itp. Poza tym karta graficzna trochę słaba. Ogólnie karty z serii 9xxx są trochę przestarzałe. Chociaż ja na 9800 GT nie narzekam, bo na maksymalnych ustawieniach bez zacięcia chodzi. Na twoim miejscu bym sprawdził kto wyprodukował ten zasilacz i jeśli jakaś firma z czarnej listy natychmiast go wymienił. Inaczej możesz sobie spalić komputer.