Czy na windowsie 7 zadziała sterownik do karty z XP?

(Gothicman24) #1

Chodzi o realteka. Dźwięk mi nadal czasem zatrzeszczy więc łapię sie różnych sposobów. Próbował ktoś z was takiej zamiany?

(Semtex) #2

W sumie wątpię żeby to zadziałało, bardzo małe prawdopodobieństwo że sterownik da się w ogóle zainstalować a tym bardziej poprawnie działać, czy próbowałeś sposobu, który podałem Ci w Twoim pierwszym temacie dotyczącym tego problemu ? Ja to załatwiłem jeszcze inaczej, zrobiłem to co Ci opisałem i wywaliłem sterownik Realtek, jadę na systemowym i nawet przy dużym obciążeniu systemu (virtualbox z linuksem + kilka innych aplikacji) dźwięk jest czysty. Ale myślę że sporo zależy od konfiguracji sprzętowej, optymalizacji systemu i.t.d.

(Phobos64) #3

Nawet jeżeli się da, to urządzenie nie będzie działać poprawnie.

(Gothicman24) #4

No ja też tak zrobiłem. Wywaliłem realteka i wyłączyłem kompozycje pulpitu w mozilli (przeważnie słucham sobie muzy w internecie). Zrobiłem też to co mi radziłeś i NIE TRZESZCZY, ale miałem nadzieję na zatrzymanie realteka. Chodzi o tą opcję Dolby. Szkoda mi po prostu tej słyszalnej głębi i basów:-( Niestety chyba tak pozostanie jak teraz. A znacie może jakiś sposób na podbicie basów?? Może jakiś programik posiada taki sówak/korektor. Chciałbym zastąpić czymś opcję Dolby z realteka;P

(MaRa) #5

Zależy jaki Realtek. AC97 (do Intela 865) lub HD Audio (od Intela 915).

Sterowniki do 7 są na stronie Realteka http://www.realtek.com.tw/

Do AC97 nie ma podpisu cyfrowego, ale z podpisem jest w Windows Update. Do HD Audio chyba nie ma w Windows Update, za to jest na stronie.