Czy nagrywarka DVD będzie pracować pod win98 w starym kompie


(Plocki) #1

Zamierzam znienić napęd dysków optycznych w starym komputerze. Mam zamiar wstawić tam nagrywarkę DVD. Komputer ma procesor Athlona ok 800 MHz (nie pamiętam), chodzi pod windows 98. Czy nowa nagrywarka będzie się spisywać w tym kompie, czy lepiej wsadzić nagrywarke CD? Czy w ogóle parametry komputera (procesor, pamięć, system operacyjny) narzucają określony napęd optyczny? Dziękuję za pomocne odpowiedzi


(Seba86mu) #2

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś wsadził do swojego komputera nagrywarkę DVD. Pamięć RAM, procesor, czy system operacyjny nie mają nic tutaj do rzeczy. Zarówno nagrywarka DVD, jak i CD będą działać.


(Szymszejdi) #3

seba86mu No właśnie parametry kompa mają bardzo duże znaczenie przy wyborze nagrywarki, szczególnie DVD które zapisuje ogromne ilości danych i potrzebuje wydajnego kompa który sobie z tym poradzi. Jeżeli masz za słaby komp mogą pojawić się błędy przy nagrywaniu płyt


(Seba86mu) #4

Moja dziewczyna miała PIII 333MHz, 128 MB RAM, Win. 98 i nagrywarkę DVD LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B i nie było najmniejszych problemów z nagrywaniem, czy przegrywaniem płyt DVD. Gdybym nie był pewny, to nie pisałbym.

Złączono Posta : 10.06.2007 (Nie) 19:46

Oczywiście, czym mniej pamięci RAM i im czym wolniejszy procesor, tym wolniej płyty będą się nagrywać i przegrywać, ale nie będzie z tymi czynnościami problemu.


(Draakus) #5

To się wymądrzył. Twoja wiedza na ten temat zatrzymała się jakieś 5-4 lata temu. Błędy przy nagrywaniu mogły powstać gdy nagrywarki nie dysponowały technologią “buffer underrun protection”. Obecnie każda nagrywarka dysponuję takim zabezpieczeniem. Inna sprawa że Winddows98 obsługuje system plików fat-32, który to nie obsługuje plików większych niż 4 gb czyli nici z np. filmów DVD.


(Agatonster) #6

argonauta

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Robin-Otzi) #7

Prawda! Przy słabym sprzęcie po prostu trzeba będzie wolniej nagrywać!

Nero ma opcję sprawdzania szybkości dostępu do danych do nagrania i sam zmniejszy szybkość zapisu (przy odpowiednim ustawieniu programu)