Czy Nero od nagrywarki legalny jest tylko z nią?

Witam,

Czy mogę legalnie używać Nero, którego dostałem w komplecie z nagrywarką na komputerze, w którym ta nagrywarka nie jest zamontowana?

Pozdrawiam :slight_smile:

Raczej możesz :slight_smile:

A skąd taki wniosek?

Tego Nero które dostałeś z nagrywarką legalnie możesz używać tylko na komputerze w którym ta nagrywarka jest zamontowana.

Inna sprawa, że nikt w żaden sposób nie udowodni Ci że nie kupiłeś go z inną nagrywarką, podłączoną do innego kompa.

No właśnie udowodni :slight_smile: zamierzałem używać tego Nero na laptopie IBMa, a ten ma dedykowany tylko 1 pasujący napęd, do którego akurat Nero nie jest nijak dodawany. Poza tym chciałem wreszcie pracować na kompie z całkowicie legalnym oprogramowaniem. Pozostaje mi dodany do lapka Sonic :slight_smile: Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Niekoniecznie. Są jeszcze programy darmowe:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=631&t=37

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=419&t=37

A jest jakaś możliwość włączenia normalnego Nero Burning Rom na serialu dołączonym do płyty z nero ?? bo jak się zainstaluje to zawsze jest tylko Nero Expres :confused:

Swoją drogą jestem ciekaw czy te progsy są równie dobre jak Nero…

Z całą pewnością używanie oprogramowania OEM Nero na komputerze nie wyposażonym w nagrywarkę do której w/w oprogramowanie było dołączone nie jest legalne. Czyli nie możesz używać tego programu na innym sprzęcie.

Serial programu definiuje licencję jaką posiadamy, czyli zainstalowanie najbardziej rozbudowanej wersji Nero nic nie zmieni - licencja określa składniki na których używanie posiadamy prawo (jeśli mamy licencję na Nero Express, to po zainstalowaniu całego pakietu też do dyspozycji będziemy mieli li tylko Nero Express).

Nero na płytce dołączonej do określonej nagrywarki nie obsługuje nagrywarek innych producentów - stąd kłopoty z zainstalowaniem softu na innym komputerze. Pozdrawiam.

Bo masz OEMa dołączanego do napędu a nie pełną wersję pakietu NERO.

Są równie dobre jak “gołe” NERO bez dodatków do edycji filmów, muzyki, montowania obrazów itd.

A co takiego wspaniałego jest w Nero? To, że jest to najpopularniejszy, a zatem i najczęściej piracony program tego typu o niczym nie świadczy.

Owszem ma masę dodatków, ale one są przecież bez znaczenia, jeśli chodzi o nagrywanie płyt. Ciekawe ile osób posiadających pełną wersję wykorzystuje choćby połowę funkcji pakietu.

Dodatki zresztą też można zastąpić darmowymi odpowiednikami.

Ja używam i mogę polecić to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=37&id=2112

Mały, szybki, intuicyjny.

spox tyle ze to OEM jest chyba jakies lewe bo jak mu zapodam serial z Nero Eterprises to instaluje mi sie caluski FULL pakiet nero wraz z normalnym nero burning room i dodatkami ktora sa tylko w nero zakupionym w sklepie dziwne…

SoNiC a zastanowiłeś sie czy to jest tak do końca legalne ??

Lewy. Resztę sam sobie dopowiedz.

przeciez wiem ze to nielegalne xD pozatym czy ja mowilem ze uzywam nero :stuck_out_tongue: ostatni raz kiedy wypalalem jakis pliki to bylo dobre pare miechow temu a do tego czasu zrobilem juz pare formatow :stuck_out_tongue:

wiec po co “piracisz” ??

dwa formaty to aż tak dużo :mrgreen:

A kto ci powiedzial ze ja pirace :stuck_out_tongue: no chyba ze zainstalowanie z innym kluczem nero po czym odinstalowanie go nazywasz piractwem to spox :wink:

nie dwa tylko dziesiec :mrgreen:

ja polecam produkty Ashampoo…Burning Studio.

Nie ma czegoś takiego jak pakiet instalacyjny Nero Express (bądź Essentials). Po prostu jest wyłącznie jedna paczka Nero na wszystkie wersje, a dopiero klucz licencyjny wpisywany podczas instalacji definiuje jaką się ma wersję. Jest to ułatwienie dla użytkowników, ponieważ jak się ma wersję Express a potem się kupi wersję FULL (czyli Burning ROM, Platinum czy jak oni ją teraz nazywają) to można w Nero StartSmart wpisać nowy klucz licencyjny i będziemy mieli dostępną wersję full bez instalowania jakichkolwiek nowych rzeczy (i odinstalowania starych).