Czy NET framework 3.5 zastąpi wersje 1.1 i 1.1 sp?

Posiadam obecnie NET framework 1.1 i 1.1 sp obecnie potrzebuje do aplikacji net framework w wersji 3,5. Na stronie microsoftu pisze aby wcześniejsze wersje odinstalowac przed instalacja 3,5, ale jak odinstaluje to nie wiem czy cos sie nie posypie. Jak to jest z tym net framworkiem 3,5 posiada w sobie wersie 1, 2, 3? Kiedys mailem podobny problem ale wtedy na forum radzili mi ze wyzsze wersjie nie zawieraja w sobie nizszch wersji, cyzli trzeba instalowac wersje 1.1 potem 1.1 sp, 2.0, 3,0 i 3,5.

Nie musisz odinstalowywać 1.1 by zainstalować 3.5.

3.5 nie zawiera w sobie wersji 1.1.

Fiku$miku$ ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To dlaczego na stronie microsoftu pisze, żeby odinstalować wcześniejsze wersje przed zainstalowaniem 3,5?

Wersja 3.5 w zupełności starczy , nie potrzeba jest instalować tego tak jak opisali Ci to na innym forum.

Szczerze mówiąc to ja bym tej wersji 1.1 nie odinstalowywał bo są to jednak biblioteki , a system po odinstalowaniu bibliotek może się wysypać,ale jak tak radzą fachowcy M$ … :expressionless:

Ale po instalacji net framework 3.5 widoczne są w dodaj usuń programy również net framework 2.0 i framework 1.

Sam miałem wersje 2.0 odinstaloawłem ją , zainstalowałem 3.5 i po instalacji w dodaj usun programy miałem 3.5 i z 4 wpisy starszych wersji frameworka których wcześniej nie miałem. Tak więc ma on strarsze wersje

Pod tym linkiem jest NET framework 3.5 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=333325fd-ae52-4e35-b531-508d977d32a6&displayLang=pl i tam pisze

WAŻNE:

Jeśli na komputerze instalowane były wcześniejsze wersje wstępne programu .NET Framework 3.5, przed uruchomieniem tej instalacji należy je odinstalować, korzystając z apletu Dodaj lub usuń programy.

znalazłem też inny link… pod tym pierwszym jest NET framework 3.5 a pod tym? http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=ab99342f-5d1a-413d-8319-81da479ab0d7&displayLang=pl to jest NET framework 3.5 wraz z Service Pack 1 czy sam Service Pack 1?

Już się zgubiłem tak dziwnie popisane na tej stronie micro$oftu, pod tym pierwszym linkiem plik redystrybucyjny waży 192,7MB a pod tym drugim linkiem plik waży 231,5MB.

Czyli mam ściągnąć z jednego i drugiego linku czy tylko z drugiego?

P.S. widzę że z tym NET workiem to wolna amerykanka się dzieje, jedni mówią, żeby nie usuwać poprzednich wersji a na microsofcie coś innego piszą, i kogo tu słuchać :expressionless: Wyjaśni mi ktoś sensownie jak to z tym jest?

Witam

Jeśli chodzi o wynalazki MS pod nazwą .NET Framework, to sytuacja jest trochę zagmatwana i nic dziwnego, że pojawiają się takie pytania.

Począwszy od .NET 2.0 kolejne wydania bibliotek zawierają w sobie starsze wersje, ale z jednym wyjątkiem - nie zawierają bibliotek z .NET 1.1.

Czyli jeśli mamy zainstalowaną wersje 3.5, to nie musimy instalować przykładowo 2.0 .

Dlatego, jeśli mamy zainstalowaną wersję 1.1 i używamy oprogramowania, które z tego korzysta a następnie odinstalujemy tą wersję i zainstalujemy nowszą, to część funkcji tego oprogramowania przestanie prawidłowo działać.

Jedyne rozwiązanie to pozostawienie zainstalowanego 1.1 i dodatkowo instalacja dowolnej innej wersji. Prawie zawsze takie połączenie działa jak trzeba (zdarzają się jednak czasem problemy zwłaszcza w oprogramowaniu bazodanowym - MS coś popsuł i programy używające 1.1 i bazy danych mssql 2000 po instalacji .net 2.0 i nowszych zaczynają szaleć).

Czyli w skrócie odpowiedź dla OP:

  • zostaw 1.1 bo 3.5 go nie zastąpi

  • doinstaluj 3.5 - wszystko będzie działać prawidłowo.

Bardzo często spotykam się z taką sytuacją.

PS. Jeśli masz zainstalowane nowsze wersje - np. 2.0, 3.0 - możesz je śmiało odinstalować. 1.1 zostaw.

ale w czym masz problem. Odinstaluj wszystko co związane z frameworkiem a następnie zainstaluj frameworka 3.5 i będzie ok. Ostatnio sam tak robiłem, nie ma co się martwić nic się nie stanie

Ok już mi się rozjaśniło trochę :] 1.1 i 1.1 sp muszę mieć, bo to specjalnie ściągałem, bo mam system w wersji EN a chciałem zmienić na PL i dlatego musiałem instalować 1.1

Ok. to z którego linku mam ściągnąć?

  1. http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

  2. http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

?

w 1 jest net framework 3,5 a pod 2 jest service pack 1, czy service pack 1 wraz z net framework 3,5? Który link mam ściągnąć?

musisz pobrać obydwa i instalować w takiej kolejności jak podałeś.

ewentualnie wystarczy pobrać tylko pierwszy a drugi zostanie zainstalowany automatycznie przez Windows Update.

Hmm a czy przypadkiem ten drugi link nie zawiera tego co ten pierwszy? Bo ja zainstalowałem ten drugi czyli Service Pack 1 i zainstalowało mi się:

net framework 2.0 service pack 2

net framework 3.0 service pack 2

net framework 3.5 SP1

Jeszcze jedno pytanie, jeżeli system mam w wersji EN + spolszczenie to muszę instalować te net frameworki w języku polskim? To samo tyczu sie aktualizacji, czy muszę ściągać aktualizacje w wersji PL czy EN?

Musisz instalować aktualizacje w takim języku w jakim masz system , czyli ENG

Czyli lepiej jak będę pobierał przez windows update, wtedy automatycznie sobie dobierze system.

Z drugiej strony lepiej chyba mieć system w wersji EN ze spolszczeniem, bo więcej jest poprawek w wersjach EN niż PL

Ręcznie jak pobierasz aktualizacje lub oprogramowanie M$ też możesz sam ustawić język.