Czy netgear rozdzieli vectrę?

(Demongun) #1

Cześć.

Mam internet z Vectry (modem Cisco epc3925) i muszę go rozdzielić na 2 laptopy, 2 smartphone i drukarkę po wi-fi oraz telewizor po kablu. Czytałem, że nie da się tego osiągnąć za pomocą modemu, natomiast jest to możliwe za pomocą routera. I tutaj pojawia się pytanie: czy Netgear 54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router DG834G v5 podoła temu zadaniu? W nazwie występuje zarówno słowo modem, jak i router, co mnie zmieszało. Próbowałem połączyć ze sobą cisco i netgeara za pomocą kabla ethernet (RJ45), ale nie zadziałało i nie wiem, czy to kwestia sprzętu, czy konfiguracji.

Jeśli okaże się, że muszę zakupić nowe urządzenie, to czy możecie polecić coś taniego? Ponad pół roku temu ktoś na tym forum polecał ROUTER TP-LINK DSL TL-WR841N. Czy wciąż będzie to dobry wybór?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

(Lewanxd) #2

Ja mam połączenie TCM420 + WR740N i to działa całkiem dobrze. Nie uważasz ze można kupić poprostu router do Ethernet'u podłączany?

(Demongun) #3

Netgear leżał u mnie w szafie, więc postanowiłem spróbować z nim, żeby nie robić niepotrzebnych zakupów. Na routerach (i ogółem sieci) niestety się w ogóle nie znam :confused: