Czy nie mam za dużo aktualizacji?

(Paluch Ti) #1

no właśnie zajrzałem dziś w historie aktualizacji i mam zainstalowane aż 91 aktualizacji. czy to nie za dużo??

4022e17b15bdef9am.jpg

(Giver) #2

Brakuje Ci przynajmniej jeszcze ośmiu bardzo istotnych łat :stuck_out_tongue:

(Paluch Ti) #3

jakich??? i z kad je pobrac bo jak aktualizuję przez windows update to nic nie ma.

(system) #4

A masz jakieś problemy z systemem, że się pytasz :?: Generalnie bezwzględnie zalecane jest instalowanie wszystkich łatek (a już na pewno krytycznych poprawek zabezpieczeń), więc bez obawy - z założenia one mają usprawnić działanie systemu, a nie je spowolnić lub w ogóle uniemożliwić korzystanie z niego.

(Paluch Ti) #5

a wy po ile aktualizacji macie poinstalowane?

(Moszeusz) #6

Ja mam 90

A i polecam ci pousuwać ich instalki z folderu windows, dajesz pokaż ukryte pliki i foldery i usuwasz wszystkie które zaczynają się od $. Jeżeli masz dużo miejsca na dysku to je zostaw nigdy nic nie wiadomo.

(Paluch Ti) #7

No ale kiedy usune jest z folderu windows to jak wejde w Doda/Usuń programy to tam nie ma aktualizacji :expressionless:

(aju) #8

Ale sama poprawka jest zainstalowana.

Po prostu to co napisał MoszeUsz to usunięcie możliwości deinstalacji poprawki - jakby coś się działo z systemem to poprawki już nie usuniesz (chyba że przywracanie systemu)

(Paluch Ti) #9

aha w takim razie nie mam chyba po co tego usuwać bo mam dysk 320GB ale jak narazie mi starcza.

(aero) #10

ja mam 126 :smiley:

(Paluch Ti) #11

a dlaczego ja mam tylko 91? moze mi ktoś wytłumaczyć?? mam win xp sp2

(Kosior6) #12

Może nie masz poinstalowanych jakiś miej istotnych łatek itp. np. tylko HotFixy :stuck_out_tongue:

Ja np. mam zainstalowane około 150 poprawek, ale ja system łatam AutoPatcherem i to wersją QUMP i od maja 2006 nie mam problemów z systemem (nie licząc jakis syfków) a kompa naprawdę nie oszczędzam :smiley:

(Surmapiotr) #13

ja mam tylko 40:) i tylko te najważniejsze. nie potrzebuje łatek do np. Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB921580) bo nie używam tego programu. wiele osób nawet nie wie ze ma zainstalowane aktualizacje bo ma ustawione na automatyczne albo pobierają jak idzie i nie patrzą na łaty gówna:)

(Paluch Ti) #14

No ja instaluje wszystkie jakie się pobierają wiec nie wiem dlaczego mam tylko 91 :expressionless:

(aju) #15

Może to od natychmiastowej instalacji SP2 ;]

Reszta mogła najpierw pobierać łatki, a potem zainstalowała SP2 i znowu późniejsze łatki. Nie wiem czy SP2 kasuje wcześniejsze łatki ale jeśli nie to by jako tako można to było wytłumaczyć :stuck_out_tongue:

(Paluch Ti) #16

Nio SP2 mam zintegrowanego z winem czyli odrazu po instalacji systemu miałem zainstalowałem neta i miałem włączone automatyczne aktualizacje/

(aero) #17

ja tak samo :smiley: i mam x dziesiąt więcej aktualek od ciebie hehe, ale nie wiem od czego to zalezy :confused:

(Paluch Ti) #18

ja sie w tym temacie nie pytam kto ile ma poprawek zainstalowanych tylko dlaczego ja mam 91 i pobieram wszystkie a inni ponad 100 i tez pobierają wszystkie na takim samym systemie.

(sdar) #19

Wszystkie OTy -> KOSZ. Kolejne popisy w stylu "a ja mam X poprawek :stuck_out_tongue: " zakończą się ostrzeżeniami.

KYNEK - jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje to widocznie, twoja konfiguracja systemu więcej łatek nie potrzebuje. Gdyby były potrzebne to zostałyby pobrane. Więc nie martw się na zapas :wink:

(Pgg) #20

Kynek, jeżeli koniecznie chcesz jeszcze coś zaktualizować w windowsie, w witrynie microsoft update wybierz opcje niestandardowe.Tam Ci się pokażą aktualizacje opcjonalne.Co do ilości aktualizacji jeżeli używasz Windows defendera liczba twoich aktualizacji będzię większa od standartowych ( od 03.01.07 wyszło 5 aktualizacji tylko tego programu i są one wliczane do automatycznych).