Czy Noctua P12-1300 jest cichy?

Pytanie takie jak w temacie, czy ten wentylator jest cichy. Chce go zamontować na Thermalright 120 eXtreme, 50 na 50 zależy mi wydajność i cisza. Główne powody to chęć podkręcenie do 4,0GHz i i cisza, bo boksowe chłodzenie jest strasznie głośne. Czy będzie cichszy od mojego zasilacza Modecom Volcano?

Aha jaka pastę wybrać?

Arctic Silver 5

czy

Zalman ZM-STG1

Jest cichy i wydajny - możesz użyć regulatora obrotów, żeby hałasował jeszcze mniej. A procka posmaruj Zalmanem albo Diamond 7C.:mrgreen:

albo Arctic Cooling MX-2, lepsza od zalmana

Arctic Cooling MX-2 minimalnie lepsza od AS5, jak dla mnie skoro wszystko ma być na najwyższym poziomie to lepiej Diamond 7C.

A wentyl co podałeś to najlepsze śmigło na rynku ale i najdroższe.

dlatego nie lepiej brać acutake za 15zł niż noctune za 60zł? :stuck_out_tongue:

A tak właściwie to co te pasty dają?:stuck_out_tongue: Bo widzę, że nie są drogie… ale to do OC nie wystarczy dobry radiator + wiatraczek, trzeba jeszcze paste użyć? :smiley: Dużo to daje?

Względem zwykłej silikonowej daję 10-20% niższą temp, między sobą dobre pasty mają różnice 1-4 stopni.

Co do chłodzenia - jeśli masz na tego TR’a i wentylator noctuy to może spożytkujesz te pieniądze lepiej i kupisz sobie Scythe Orochi jednak :]

http://www.frostytech.com/articleview.c … 258&page=1

ultra ultra cisza i duża wydajność…

Za przeproszeniem gdzie on sobie tego giganta wsadzi?.

Ten Thermalright 120 eXtreme to ścisła czołówka chłodzenia powietrzem a przy tym świetnie wygląda, zwłaszcza jak oświetlić go niebieską katodą.

Nie napisał jaką ma obudowę. Biorąc pod uwagę że chłodzenia kosztują podobnie, a scythe jest lepsze to TR ma sens tylko jeśli scythe się napewno nie zmieści…

a co myślicie o chłodzeniu Noctua NH-U12P?

właśnie takie mam na swoim E8400 :] w wyposażeniu jest już wentyl właśnie P12-1300 i pasta termoprzewodząca noctua NH1 bodajże.

W obudowie mam jeszcze 2 te wentylatory P12-1300 i musze przyznać że chodzą cicho, słuchać tylko niewielki szmer, ale to naprawe niewielki ze ledwo go slychac.

wydajność jest rewelacyjna przy głośności niecałych 20dB (przy 1300obr/min)

Możecie podać mi ten link do tej pasy na komputroniku? Diamond 7C- bo ona jest najlepsza tak?

Najlepsza jest Coollaboratory ale ze względu na trudności w nakładaniu i zdejmowaniu lepszym wyborem będzie

http://www.cooling.pl/ic-diamond-7-cara … 32516.html ,niewiele mniej wydajna.

No ale mogę coś prosić z komputronika? ![-o<

a nie może być cooling.pl przecież tam kupisz i pastę i śmigło. To jest porządny, sprawdzony sklep.

W komputroniku to kupisz śmigło i AS5.

Zamówiłem AS5 i okazało się że Noctua jest niedostępny a jak zamawiałem pisało “na wyczerpaniu”. ehh co za życie…

znam ten ból…