Czy NOD32 to dobry antywirus na Windows 7

(mateusz0379) #1

Tak jak w temacie czy NOD32 jest dobrym antywirusem na Windows 7, chodzi mi o to czy nie będzie spowalniał pracy systemu, bo naczytałem się trochę że strasznie długo włącza się przez niego system, mam na myśli to że to okienko startowe NOD32 przy włączaniu długo nie znika, trzeba dłuższą chwilę odczekać.

(system) #2

Długo się włącza bo NOD wykonuję skanowanie przy uruchomieniu systemu. Można tą opcję chyba wyłączyć (nie wiem dokładnie bo nigdy go nie miałem). A jeśli chodzi o to czy dobry to jest OK. Jeśli nie szkoda ci kasy na płatnego antywirusa :wink: .

(mateusz0379) #3

a właśnie dziś odebrałem kompa z GRALA i kupiłem już WINDOWS 7 i tego NOD32, bo ten facet w sklepie go polecał.

(Evil Coca Cola) #4

Ja nie polecam noda. Zawsze kiedy widzę temat z logiem z otl czy infekcją okazuje się że osoba ta miała Noda, nieraz avg, avast a reszta bardzo rzadko. Z darmowych polecam ci Avire lub Panda Cloud free, z płatnych nortona i kasperskiego (samemu kiedyś korzystałem z nortona i był bardzo dobry). Z kasperskim może być taki problem że spowolni trochę komputer ale sam nie wiem bo tylko kiedyś miałem triala i mogło się coś zmienić od tego czasu.

(mateusz0379) #5

no właśnie jutro będę sie brał do roboty jak co to ściągne sobie Pande wtedy o ją wypróbuję, dzięki za pomoc ; ) a tego NOD32 jedynie sprzedam.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #6

Nod32 to b. dobry antywir, tak samo jak kaspersky. Lepszych nie znajdziecie.

Może i skanuje, ale u mnie jaki i u 20 osób nie spowalnia uruchamiania systemu

Ale w miejsce Noda polecam bardziej Eset Smart Security. To to samo ale bardziej rozbudowane.

(Cezaris) #7

NOD to bardzo dobry antywirus. Zakupiłem go (wersje Internet Security) do pracy 40 licencji na różnych komputerach starych i nowych( w tym 2-wa serwery(, z różnymi systemami Windows'a od XP do 7. A miałem wcześniej F-Secure'a (nie polecam). Dział b.szybko i sprawnie nie obciąża komputerów nawet podczas skanu i tak jak mój poprzednik ProTofik polecam wersje Internet Security.

P.S. Panda zostawia dużo śmieci (obciąża komputer bardziej niż Nod)

(Mularczyk Maciek) #8

NOD w wersji "Internet Security"? :shock: Chyba Smart Security :stuck_out_tongue:

Co dziwo F-Secure został według AV-Comparatives produktem roku 2010..

..ale wracając do tematu - skoro już masz NOD32 to używaj :slight_smile: Jest to całkiem niezły programik, który powinien chodzić sprawnie na Twoim sprzęcie. Sam aktualnie mam Eset Smart Security, który ma więcej modułów niż NOD32 i na sprzęcie o wiele słabszym niż Twój (Athlon 2600+ z 1GB RAM) żadnego problemu z nim nie ma.

(Nino Rota) #9

Nie "o dziwo" tylko po prostu jest dobry... schodził zawsze "głęboko" w wartstswy pamięci i dzięki temu eliminował np. rootkity co spowalniało ubocznie system. teraz funkcjonalności ochrony mają te same a program nie zamula. ja korzystam i nie mam powodów do narzeknia. nod jakoś nie wypadł rewelacynie w tym teście a jest to dla mnie wykładnik główny. co z tego że jakiś program nie powoduje zamuł jak może się okazać że aktualizuje się raz na ruski rok i ochrania tylko pozornie

(Matuszczol) #10

Nie wiem o co ci chodzi z tymi warstwami pamięci, ale spokojnie w ciemno mogę polecić najnowszą wersję F-Secure'a. Korzystam nie tylko z antywira ale właśnie z całego pakietu Internet Security i jestem zadowolony, mam kompa z prockiem i3 więc może dosyć szybkiego, ale nie zamula mi w ogóle. NOD podobno też nie jest najgorszy, ale u jednego z poprzednich moich pracodawców było z nim trochę problemów. Ale prywatnie nie korzystałem, więc nie wiem :?

(Mularczyk Maciek) #11

Nino_rota, Truevalue..to mi wygląda jak reklama :stuck_out_tongue:

Nie odbieram oczywiście zasług F-Secure ale na pewno z "aktualizacjami raz na ruski rok" zgodzić się nie mogę. Aktualnie posiadam Smart Security, który potrafi się aktualizować co najmniej dwa razy podczas kilkugodzinnej pracy komputera (ile nie wiem bo nie liczę :wink: ).

Eset jest na pewno popularniejszym programem niż F-Secure. W latach 2006 oraz 2007 także był produktem roku..i na tym się skończyło. NODzik przynajmniej nadrabia szybkością, ale coś za coś. Dla mnie osobiście F-Secure jest kompromisem między wydajnością a skutecznością co akurat wychodzi to na plus. Jednak jeśli chodzi już o samą skuteczność to na razie G Data rządzi.

(Nino Rota) #12

Hehe :slight_smile: po prostu polecam to, co od jakiegoś czasu dobrze mi służy :slight_smile: co do aktualizacji raz na ruski rok to akurat nie o esetowskie programy mi chodziło - akurt z tym programem dłuzszej stycznści nie miałem, zauważyłem tylko że w tym roku akurat nie jest najwyżej w rankingu. znajomy użwa i chwali sobie szybkość.

(Pawel Pieczyrak) #13

Jak dla mnie tylko NOD się liczy.