Czy noteboki się szybko psują?

Mam zamiar se kupić laptoka ale wszędzie pisze, że są one dużo bardziej awaryjne od PC. Czyli się szybko psują? Mam zamiar korzystać z laptopa kilkanaście h dziennie a czasem zostawiać włączonego na noc.

W moim laptopie co zauważyłem to na pewno dysk twardy dostaje bardziej w ‘‘dupe’’ od dysku w PC , ale w większości jest to wina samego użytkownika przez ciągłe przenoszenie laptopa i nie dbanie o to żeby nie przenosić laptopa w trakcie pracy (zapisu,odczytu) dysku twardego.

Ja bym powiedzial nie. Ja mam teraz ur=[http://www.saturnpolska.com/produkty/komputery/sprzet-komputerowy/notebooki/dv7-3010ew]Ten oto laptopik. Jestem z niego bardzo zadowolony i go poradzam.

-Huwajux

Nie tyle szybciej się psują, co trudniej je potem zreperować.

Po 2-3 latach trzeba się liczyć z wymianą baterii. I obudowa się porysuje, klawisze oraz gładzik powycierają.

Jak sie notebooka nie wzi samochodem (szczególnie włączonego) i nie nosi tracając o wszystko po drodze, to się nie psuje

Dodane 11.06.2010 (Pt) 22:45

ja mam Samsunga R509 i jakoś chodzi od 1,5 roku -ciekawe nie ! :slight_smile:

Ojciec ma jakąś toshibe 9 lat i działa, ale batka padła, a w dellu po 1.5 roku padła płyta główna, pewnie przez to, że był męczony.

Ja mam Toschibę już 3 lata i jeszcze nic w niej nie padło,nigdy nie była w serwisie i nigdy nie przeinstalowywałem systemu (Vista) i oczywiście pierwsza bateria.

Codziennie chodzi po około 10-12 godz, a bardzo często się zdarza że laptop nie jest wyłączany po kilka dni z rzędu, po prostu jest intensywnie eksploatowany. :smiley: :smiley: