Czy nowa grafika i ram wystarczy...?

(SOGA) #1

Witam

Komputer posiadam taki jak w podpisie, chciałbym w nim zmienić grafike na HD4850 i dokupić 2GB ram (2GB w jednej kości, bo jak sie nie myle w mojej płycie gł. mam jeszcze tylko jedno wolne miejsce)

Po wymianie grafiki i dokupieniu ram'u chciałbym by poszły mi na max detalach gry takie jak Crysis Warhead, STALKER Clear Sky, czy inne nowe gry i te ktore jeszcze nie wyszły np. GTA4 - oczywiście system bym zmienił na Viste i miało by to wszystko chodzic pod DX10

Czy procesor wystarczy? Zasilacza nie bedzie trzeba wymieniac?

Pozdrawiam

(Darth ReX) #2

Procesor do kręcenia od razu. Zasilacz... Myślę, że pociągnie.

(system) #3

Zasilacz do wymiany, procek słaby, lepiej uzbieraj na nowego kompa... Ale jeśli koniecznie chcesz, to wymień zasilacz + 1 gb ram [3-4 GB Ram do gier do ideał]...

(Darth ReX) #4

Fachowiec się znalazł, tak, procek za słaby, zasilacz to pewnie jakieś niemarkowe g... :x

(Ramsik) #5

Na Procka dobre chłodzenie i ostro podkręcić powinien dać rade :slight_smile:

Niestety zasilacz do wymiany

(system) #6

Znowu fale krytyki... Darth ReX , zasilacz do TAKIEJ karty pamięci powinien być mocny... widzę, jak bardzo się znasz...

(Darth ReX) #7

Kurde, ten zasilacz jest właśnie NA TYLE MOCNY, że pociągnie tą kartę. Nie same waty się liczą, jakość też, a ten zasilacz zaliczany jest do MARKOWYCH.

(Jacek Bydgoszcz) #8

Twoja płyta ma cztery sloty na pamięć najlepiej kup 2x1GB identyczne jak te co masz obecnie.Vista ma podobno problemy z działaniem z trzema kościami pamięci.Co do wymiany komputera to zostawmy wypowiedź bez komentarza.

(SOGA) #9

Własnie sie już doczytałem ze posiada 4 sloty na ram, i kupie 2GB w dualu czyli 2x1GB 800 CL5 :wink:

Co do zasilacza, to powinien wystarczyć mówicie? Nie odbije sie to na jakości i wydajności w działaniu pozostałych podzespołów?

Wymiana calego kompa :P? Czy to już taki złom :X?

Nie zebym sie chwalił czy coś, ale Clear Sky czy Crysis chodzi płynnie pod DX9 na ~srednich detalach :>

(Darth ReX) #10

Ja bym ogólnie radził sprzedać ten komplet, i wykminić za jakieś 250zł dobry komplet markowych ramów 2x2GB.

(SOGA) #11

Ale to kolejne koszta, a chicabym by ich bylo jak najmniej :>

W proline kupie TAKIE same ramy za 95zł

Grafika za 470zł, starą sprzedam za jakies 250zł myśle, a na kompie powinno chodzic wysztko na full :>