Czy obie te rzeczy pasują ? POMOC

(Krystolinho95) #1

Witam!

Ostatnio zrzuciłem się na gry typu Team Fortress 2 i z przykrością przyznam, że strasznie scina O.o

Chciałbym zakupić taką o to karte graficzną, lecz nie wiem czy będzie do mojego komputera pasowała.

W dodatku mam strasznie cieńki zasilacz Codegen 350W, który na pewno nie wytrzyma takiej karty :slight_smile:

I tu moje pytanie... Czy karta graficzna i ten zasilacz będzie pasował do mojego komputera ?

http://www.allegro.pl/item1005324783_sa ... press.html

http://allegro.pl/item999726975_nowy_za ... cichy.html

Proszę o szybką pomoc w tej sprawie, z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

MÓJ KOMPUTER:

Pole Wartość

Komputer

Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego [TRIAL VERSION]

Internet Explorer 8.0.6001.18702

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera OLA-M1BSAXXUVDU (Komputer Krystian)

Nazwa użytkownika olenka

Domena logowania [TRIAL VERSION]

Data / Czas 2010-04-23 / 22:49

Płyta główna

Typ procesora Intel Celeron D 335, 2800 MHz (21 x 133)

Nazwa płyty głównej ASRock P4i65G (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

Typ BIOS'u AMI (07/31/07)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

(zarazek) #2

Witam.

Tak spokojnie te podzespoły dadzą sobie radę. :slight_smile:

Pozdrawiam

zarazek

(Krystolinho95) #3

Dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

Może jeszcze ktoś się z tym zgodzi ?

(Mister Wojtek) #4

Karta fajna ale.. Twoja płyta główna nie ma złącza PCI Express, więc nie pasuje, potrzebujesz karty na złącze AGP.

Ten Twój zasilacz już chyba lepszy od tego co znalazłeś :stuck_out_tongue_winking_eye: Więc zasilacz bym zostawił, i poszukał dobrej karty na AGP, lub kupno płyty głównej ze złączem PCI Express i ta karta graficzna co wybrałeś :slight_smile:

(bart_) #5

Kolego niestety muszę Cię zmartwić. Po pierwsze twój zasilacz to czarna rozpacz, nie uciągnie żadnej dobrej karty pomijając już fakt, że nie założył bym go nawet do komputera z integrą. Delta którą wskazałeś na allegro jest mniej więcej tej samej klasy co Twój Codgen i pod żadnym pozorem nie kupuj tego dziadostwa. Już znacznie lepiej kupić używkę na gwarancji np Chieftec. Na koniec ostatnia i najważniejsza część mojej wypowiedzi : Karta do której link podałeś na aukcji jest przeznaczona do złącza PCI Express w Twoim komputerze znajduję się złączę AGPx8 i pod takie slot musisz szukać karty. Myślę, że czas odwiedzić Ciocie,Babcie i dozbierać trochę więcej pieniędzy i kupić coś raz a porządnie.

Ops widzę,że już mnie inne osoby ubiegły :wink:

(Krystolinho95) #6

Okej, rozumiem.

Nie wiem czy mogę liczyć na kasę od dziadków xD

znalazłem tutaj co innego (AGP) i chciałbym wiedzieć, czy mój zasilacz wytrzyma taką kartę.

http://www.allegro.pl/item1011780794_ra ... 0_agp.html

(Mister Wojtek) #7

Generalnie wytrzymać, wytrzyma, tylko że to nie jest pewny zasilacz :wink:

http://allegro.pl/item1002337406_moc_sa ... e_krk.html ta by była idealna bo ma 256bit, a to jest ważniejsze nawet od tych 256MB :slight_smile:

poza tym na tej aukcji masz: "Udzielam 10 - dniowej gwarancji rozruchowej. Cena do niewielkiej negocjacji", to już plus, albo poszukaj gdzieś indziej, może będzie jeszcze tańsza

(bart_) #8

Tak jak kolega wyżej Ci poradził ten Radek jest dużo lepszą kartą. Musisz brać jednak pod uwagę , że x1950 jest grzejnikiem i to w dodatku dość głośnym, dwa nie montował bym żadnej zewnętrznej karty przy tym zasilaczu. Idealną kartą była by HD3850. Widziałem na allegro od 1zł może warto powalczyć w licytacji.

Ewentualnie x1950 PRO z chłodzeniem asusa bądź a AC

(Agatonster) #9

Krysto95 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Adio741) #10

głupoty piszecie, wiadomo żę nie jest to jakiś super zasilacz, ale na pewno nie jest tej samej klasy co codegen i nie jest na czarnej liście

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(bart_) #11

Masz rację poczytałem na necie i ludzie piszą, że jest o klasę wyżej od codgena. Martwi tylko brak wtyczek Sata (są przejściówki z Molexów do dokupienia), zasilanie Płyty tylko 20 pin i najważniejsza rzecz brak zasilania karty 6pin( O ile się nie mylę też są przejściówki z molexów). Ciekawi mnie tylko pochodzenie tych PSU oraz ich rzeczywisty stan ponieważ na nalepce widnieje napis Medion a sam jej stan nie wskazuje że zasilacze są nowe. Chociaż tego poza sprzedającym chyba nikt tego nie pozna.

(Adio741) #12

w zasilaczu za taką cene nie można mieć wszystkiego...

(Chojinka) #13

wyszło na to że masz stary sprzęt i nie opłaca się w niego nic inwestować.

nie ma sensu kasy wykładać na karte i zasilacz tylko po to by sie dalej denerwować że ci gry nie chodzą i nie będą, no może na minimum.

-- Dodane 24.04.2010 (So) 23:25 --

no i zapewne też masz mało ramu?