Czy obroty wentylatora zależą od temperatury?

inaczej, bios wogole nie widzi tego czujnika,

w biosie widze tylko temp. płyty głównej i procesora, jak sprawdzam w programach pod windowsem to widze temp płyty głównej, procesora i tą magiczną wysoką 3 temperature, wiec sie dziwie, skoro bios nei widzi tego czujnika znaczy że tej temp nie ma chyba = jest wymysloan przez program ?

bo np po wlaczeniu kompa procek i plyta maja nizsza temp, jak troche popracuje to wzrastają obie temperatury, a ta trzecia temperatura cały czas jest albo 73 albo 74 *C

Dokładnie tak :slight_smile:

Zapewne szuka i durnieje przy tym jak czujnika nie ma. Na siłe pokazuje. :lol:

Tylko Sandra nie podaje dodatkowych temperatur.

Czyli coś jak zatwardzenie :smiley: Chce a nie może :smiley:

Ok Dzieki wam dobrzy ludzie :slight_smile: Teraz moge spać spokojnie bez gaśnicy w ręku :smiley: :smiley: :smiley:

Pozdro

A Everest nie ??

On również nie podaje.

Sadra podaje tą temperature w ten sposób :

SiSoftware Sandra

Temperature Sensor(s)

Board Temperature : 37.0°C / 98.6°F

CPU Temperature : 39.0°C / 102.2°F

Power / Aux Temperature : 74.0°C / 165.2°F

Moze to temperatura zasilacza ?

(PS chyba jednak pospie z ta gasnica :slight_smile:

Tak ją kwalifikuje. :?

a inaczej, czy przy takiej temperaturze cokolwiek w kompie jest wstanie pracowac ? bo jesli nei to wiadomo ze przeklamana (kumpel ma Aux 85 *C)

DOdam że z kompem nie dzieje sie nic dziwnego a z tylnego wentylatorka leci chłodne powietrze … wiec nie wiem …

Jego jeszcze nie używałem to nie wiem czy podaje czy nie :P.

Jednak może to być temperatura zasilacza. W końcu zasilacz pracuje non stop niezależnie od tego czy komp aktualnie pracuje czy też jest w Standby i ta temperatura będzie odrazu widoczna na stałym poziomie. A BIOS nie musi jej pokazywać.

Spróbuj jeszcze Everestem, bo jeżeli- tak jak mówi Damian - nie pokazuje wartości z sufitu to znaczy, że masz czujnik zasilacza i jest to jego temperatura.

OK zalozmy że to temperatura zasilacza, więc czy 74 *C to nei za duzo ?

Oczywiście że za dużo. Polecam go przeczyścić i zobaczyć czy będzie róznica. :frowning:

  1. a ile powinno byc ?

  2. skoro ma taką temperature to dlaczego wogole on działa ?

  3. czy np jak odlacze kompa z pradu wogole i po paru h wlacze to temperatura powinna byc nizsza ? (zeby sprawdzic czy bedzie nizsza jak sobei zasilacz odpocznie bo jesli to zasilacz to chyba w te 2 minuty nei osiagnie znowu 74 *C )

PS

wczoraj czyscilem kompa, wzrosly obroty wiatraczka, procek i plyta maja nizsza temp a to dziwne Aux ciagle takei samo

U mnie temp jest 40st wiec spoko.

Dlatego uwazam że to przekłamanie, nie masz takiej temperatury. Zasilacz by padł.

Powinna, tylko sprawdź jak najszybciej. (Jeśli nie jest to oczywiście przekłamanie)

jak juz to sprawdze całą noc, i po włączeniu kompa rano poznam wyniki, jeśli po właczeniu temperatura bedzie 74 *C to przekłamanie więc zaoszczędze kase na gaśnicy :smiley: :smiley: :smiley:

PS

może poprostu czujnik jest zrypany albo wogole nei istnieje i tyle.

no wiec odłączyłem kompa na noc, rano jak wlaczylem odrazu wlaczylem aida32 zeby sprawdzic temp

procesor i płyta głowna było ponizej 30 *C

Aux - 74 *C (czasem skacze na 73 lub na 75 (na ok sekunde)

Czyli co ? wynik nieprawdziwy ? (1100% ?)

Oczywiście że tak. Jest to ewidentne przekłamanie. :smiley:

ok, dzięki wam wszystkim za błyskawiczne odpowiedzi :smiley:

PS

Chce ktoś kupić nieużywaną gaśnice ?