Czy obsłuży Pentium D 830,925,940?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … bo_2x.html To jest lista obsługiwanych procesorów. Czy jest znaczna różnica w budowie Pentium D920, 820 a wyższymi modelami typu 925,830itp, że płyta ich już nie może obsłużyć ?? A może płyta je obsługuje tylko, że nie uaktualniali strony ?? Czy ktoś może wie cośna ten temat czy ta płyta obsłuży wyższe procki. Skoro ma najnowszy bios to obsłuży jakiegośstarego C2D typu E6600 albo E6300 ??

Mam zasilacz TAGAN 500W więc nie jest za słaby na tym zasilaczu ciągłem w crossfire 2x4850. Ale chodzi mi czy jest szansa ze jezeli obsluguje D820 to czy obsluzy D830 ?? One nie roznią sięniczym (jak sprawdzałem wszystko to samo) Różnica to 820-2,8ghz 830-3,0ghz…

Płyty z gigabyta sąstabilne oprócz tego mam bardzo dobre chłodzenie płyty głównej (1x18cm wiewający, 2x12cm 1-wiewający, drugi wywiew, i 3x6cm jedna na karte jeden na proc i jeden na chipset) temp w srodku obudowy to max 20-21stopni).Ale np miałem kiedyś tę samą ver 1.0 i na stronie pisze ze nieobsluguje Pentiumów D ja odpalilem i przez pół roku działał na niej D820 ?? Jak to możliwe działał bez problemu crysis, G3, Proszit działały stabilnie …??

obsługuje mi Pentiuma D 820, który jest 125W i grzeje się jak nie wiem to czemu niby miałby nie obsługiwać Pentiumów z serii 9xxx, które mają mniejsze zapotrzebowanie na prąd 65W i grzeją sie duzo mniej ??

Czipset VIA czyli nie wejdzie nic więcej co jest napisane. Kompa masz dobrego to jakbyś wymienił płyte i procka chociaż na E5200 i coś na P35 albo podobne obsługujące 45nm to by było OK bo każdy stary pentium to grzejnik i wydziela tyle ciepła że… szkoda gadać :slight_smile: 65W- no way… pisać to sobie intel może bo prawada jest inna a taki E5200 zadowoli się 50W w spoczynku…

Dzięki za odpowiedź. Ale mam pytanko bo otrzymywałem różne odpowiedzi na forach i napisali mi, że nie obsłuży nic więcej ponad D820 bo niby tamte mają inne napięcia w płyta może nie wydolić to tak się zastanawiałem skoro płyta może nie wydolić to wsadziłbym se D925 albo cuś innego co ciągnie mniej prądu i mniej się grzeje ale czemu niby ma go nie obsłużyć skoro to jest to samo co D8xx tylko w nowszej oprawce i mniej prądożerne ??

Wszystko zależy od biosu producenta :frowning:

A co ma bios do rzeczy skoro jedyną rzeczą różniącą te procesory to taktowanie ?? Te same napięcia, bajery itp… ??

a to, że bios (im nowszy) tym zna więcej Procków, np. Jak wsadzisz nowego procka do płyty która ma stary bios to może go nie wykryć bo po prostu nie będzie znał tego modelu. A po aktualizacji biosa na taki który obsługuje dany procesor (na stronie producenta zawsze pisze jaka wersja biosu obsługuje jaki procesor) już będzie wiedział co to jest i jak tego użyć.