Czy odczuję różnicę? +2gb RAM

Witam. Od ponad dwóch lat działam na sprzęcie:

-NVIDIA GeForce 8600GT 256mb ddr3

-Intel 2140 dual core 1.60ghz

-1gb ram ddr3 800mhz

Sprzęt ten nie jest zły, ale za dobry też nie jest. Coraz częściej mój komputer najzwyczajniej nie wyrabia. Sporo na nim gram, głownie w gry MMORPG, które nie mają strasznie dużych wymagań, lecz po dłuższej chwili grania system łapie straszne zwiechy. Czasami muszę grać z odpalonym podwójnym clientem gry, co skutkuje 5-sekundowymi zwiechami. Moje pytanie brzmi: Czy gdy dopne 2 kostki ram 1gb ddr3 1600mhz, poczuje różnicę w działaniu systemu? (dodam ze ramy mają radiator-nie wiem co one wprowadzają) Czy nie jest to kwestia podłączenia dodatkowej pamięci, a np karty graficznej czy procesora?(chociaż jak pisałem wymagania gier nie są wysokie, przeważnie okolo 128mb na grafice i nie wiecej niz 2ghz na procku - tak więc mój sprzęt jest spokojnie spełnia te wymagania). Proszę o pomoc, dziękuję i pozdrawiam, Kalikk.

jestem pewny na 100% że ddr3 nie wsadzisz do swojej płyty głównej!

dokup taką samą kośc 1gb jak juz masz i ewentualnie wymień proca na mocniejszego a tego sprzedaj.

Ten 1gb ktory teraz mam, prawdopodobnie pojdzie do kasacji, takze zostane z 2gb 1600mhz, odczuje roznice? a zdaje mi sie ze powinny wejsc te ddr3.

Zostaw 1GB i dołóż kość 2GB, najlepiej tej samej firmy. I chyba się pomyliłeś, miało być zapewne DDR2. Podaj model płyty głównej.

nie wsadzisz do swojej płyty ddr3! nie ma takiej możliwości! !!

Dodane 09.12.2010 (Cz) 21:46

odczujesz różnicę bo kompa nie odpalisz z tym ram’em

tak jak mówią koledzy wyżej, płytę masz na DDR2 i pamięci też DDR2

DDR3 nie wsadzisz w tą płytę, jestem na 100% pewien

co do wydajności do podkręć trochę procka, na 2.5 GHz powinien bez niczego pójść (o ile masz w miarę dobry zasilacz)