Czy odczułbym wzrost mocy po zmianie procka

Mam płyte Gigabyte GA-P55-UD3R z socket LGA 1156 I i5 na pokładzie. Tak myśle czy sie na i7 nie przenieść Ale Jaki byłby wzrost mocy wtedy moja i5 ma 2.67.Ktoś mógłny napisać I7 znalazłem ale socket LGA 1155 wiec nie to.

Dodam że i5 niema dodatkowego chłodzenia

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=3162

To jest lista procesorów obsługiwanych przez Twoją płytę. Możesz wybrać również i7. Są tam i szybsze od Twojego obecnego.

A nie trzeba chyba dodawać, o ile więcej dobrodziejstw, choćby “skromnie” multimedialnych niosą ze sobą i7’emki.

Jeśli masz coś na oku w dobrej cenie, a szybkością dobija do twojego, obecnego lub jest ciut szybsze w GHz,

to nie ma się co zastanawiać. Wydajność nowych procków, to nie tylko ilość GHz.

Dodatkowo jeszcze wszystko zależy, co konkretnie chcesz osiągnąć?

Szybszą pracę przy np. obróbce filmu, czy zwyczajnie szybszy start systemu i inne takie…

Podstawowe pytanie co przeważnie robisz na kompie.

Jeśli zajmujesz się profesjonalną obróbką grafiki i/lub wideo to najprawdopodobniej odczujesz znaczną różnicę, jeśli oglądasz filmy full hd i/lub grasz w najnowsze gry to może odczujesz różnicę, jeśli głównie serfujesz po sieci, pracujesz z dokumentami office lub oglądasz filmiki na youtube to jedyna różnica jaką odczujesz to znaczne odchudzenie portfela.

Głownie gram + konwesja video

Jak dla mnie to powinieneś podkręcić to co masz + ew. dokupić chłodzenie.

No oki Chociaż najpierw to chyba karta grafy pójdzie do wymiany GeForce GTX 275 A że przeglądałem procki to postanowiłem sie zapytać.

Jeśli kupisz chłodzenie to grubo ponad 3Ghz będzie osiągalne, a co do grafy to w zależności od budżetu coś doradzimy :>

Na razie robię rozpoznanie A co do grafy na pewno doradzicie Radeona A ja Ani radka Ani AMD nie lubie po prostu.

Zasadzam się na Jakiegoś GTX titanum ale to narazie plany

Aha. W sumię ja też po tych wszystkich intelach miałbym problem z odnalezieniem się z prockiem amd :>

Lubie/nie lubię, takie myślenie jest bez sensu. W pewnych przedziałach cenowych lepiej wypada AMD w innych Intel, tak samo z kartami.

W Twoim przypadku zmiana procesora jest bez sensu (martwa podstawka). Zasilacz masz w porządku, więc kręć jeśli brakuje Ci mocy. Karta również do słabych nie należy, proponuje się odezwać gdy zbierzesz jakieś fundusze, bo ceny praktycznie cały czas spadają i to co dziś zostanie polecone, może nie być tak atrakcyjne gdy zdecydujesz się na zakup.

Po prostu na intelu mi się lepiej pracuje. Co Do grafiki Radeony Odpadają z 2 powodów Po 1 Brak CUDA A napisałem kilka pozycji wcześniej że zajmuje się konwersją video Cuda to skraca. Po 2 jestem Graczem A PhysX Fajne efekty to daje. AMD Miałem Athlona XP 1.4 Jakieś 8 lat temu. I Grfike Chcociaż nie dlatego nie lubie radeonów radeon 9250.Radeonów nie lubie ze wzgledu na Catalyst studio które średnio raz na 3 miesiące musiałem reinstalować.

Poza tym każdy ma swoje typy ja lepiej sie czuje na GF i Intelu ktoś inny Lepiej mu pasuje radeo i AMD proste. A posty w stylu

“Że moja nie chęć do radeonów jest bez sensu” nic nie wnoszą moim zdaniem jeżeli ktoś pisze że czegoś nie chce w swoim komputerze osoba udzielająca się w temacie powinna to uszanować.Jednak to tylko moje zdanie

To efekt placebo, gdybyś ktoś ci podmienił procka Intela na jego odpowiednika AMD wcale byś nie odczuł żadnej różnicy (chyba że programujesz w asemblerze i odwołujesz się bezpośrednio do poleceń specyficznych dla danego procesora)…

Co do CUDA to oczywiście Radeony tego nie mają bo to jest technologia opracowana przez nVidię ale za to mają one swój odpowiednik tej technologii (nie pamiętam teraz nazwy) który jednak niestety jest mniej znany i jest przez producentów oprogramowania rzadziej implementowany niż CUDA - tu nVidia ma przewagę (ja też preferuję nVidię).

Co do Catalyst Studio Radeonów to faktycznie sprawia problemy (nie mam Radeona ale pracuję w supporcie i wiem że często jest to przyczyną problemów), zwłaszcza od czasów gdy AMD wchłonęło ATI i zaczęło grzebać w sterownikach - zawsze byłem za AMD i od lat mam ich procki które nie sprawiają żadnych problemów ale to co zrobili ze sterami do Radeonów to katastrofa.

Tym co napisałeś Tylko potwierdziłeś że jesteś zwolennikiem AMD ja(Intela) skoro pracujesz w suporcie ciężko wymagać że byś na własnego pracodawce psioczył. Mimo wszystko dziękuje za opinie

Czy Ty wszystkich musisz dzielić na 2 obozy? Świat nie jest czarno-biały, większość ludzi wybiera po prostu to, co jest najbardziej opłacalne w danym przedziale cenowym. Koniec, nie ma tu żadnej wyższej filozofii :wink:

Jeśli korzystasz z CUDA, faktycznie nie ma co nawet myśleć o Radeonach (przy okazji, problemy ze sterownikami to odległa przeszłość).

Nie dziele Tobie Kolego radze poczytać posty w tym dziale Z Tytułem “Pomóżcie mi złożyć komputer” itp. sam zobaczysz czy nie ma podziału.

Co do Kolegi wyżej zastanawiam sie tylko na ile to co napisał jest prawdą a ile w tym obowiązku ze względu na pracę. O jednym musimy pamietać DB jest opiniotwórczy więc tu każdy chce dobrze wypaść.Tyle w temacie można zamknąć

Sorry, może źle się wyraziłem, nie pracuję w supporcie AMD (chciałbym ale raczej nie mam na to szans :slight_smile: ) tylko zajmuję się ogólnym supportem (oraz supportem użytkowników ALLPlayera).

Zapewniam cię że wszystko co napisałem jest zgodne z prawdą na tyle na ile jestem w stanie to zweryfikować, zresztą gdybym pracował dla AMD to nie napisałbym że to oni spaprali Catalyst i nie napisałbym że używam nVidii.

Dodane 08.04.2011 (Pt) 11:12

Jeszcze napiszę wam (bo nie wiem jak daleko wstecz sięga wasza wiedza) że kiedyś Intel był absolutnym monopolistą bez konkurencji, potem AMD wypłynął na powierzchnię ze swoim procesorem chodzącym na starej podstawce intela czym zwrócił na siebie uwagę.

Później AMD zaczęło produkować Athlony które mimo produkcji w słabszej technologi (miały większą grubość ścieżek w układzie mierzoną w mikronach) dorównywały tym Inteloskim (a były znacznie tańsze) a wkrótce po tym zaczęły się pojawiać Athlony które dorównywały wydajnością Pentiumom pracującym z wyższą częstotliwością niż one.

Ale Intel zmuszony przez konkurencję intensywniej pracował nad swoimi prockami i teraz to pod względem wydajności obie marki są na podobnym poziomie.