Czy odległość od komputera od liveboxa ma znaczenie?

Witam,

Mam duże problemy z internetem i nie wiem z jakiej to przyczyny. Posiadam liveboxa, komputer stacjonarny i laptop. Na laptopie który jest bliżej liveboxa internet ładnie pracuje a na trochę oddalonym komputerze połączenie jest takie słabe że szok. Prędkość internetu to 7Mb/s. Z tyłu komputera mam doczepiony taki adapter dzięki któremu połączenie bezprzewodowe łapie zasięg. Komputer od liveboxa jest oddalony ok 5 m. Czy są różne rodzaje adapterów na inne odległości ? Piszcie pod tym postem co o tym myślicie.

Adapter ale jaki marka model itp , mój tel łapie z NetiaSpota internet z ponad 6 metrów , ile ścian masz na drodze itp

Adapter nazywa się TP-LINK 54Mbps Wireless G, model TL-WN321G. przechodzi przez 3 ściany i podłogę bo jest na niższym piętrze

To jest adapter na USB który ma prawo mieć tak mały zasięg (Brak Anten) do tego jeszcze Libevox który zasięgiem Wi-Fi nie może się pochwalić . Połóż laptopa obok PC i porównaj zasięg sygnału . Polecał bym kupić jakiś adapter z zewnętrzną anteną

To poprawi zasięg ? Teraz przeniosłem komputer do pokoju gdzie jest livebox i internet chodzi bardzo szybko i sprawnie. Czy zakupienie adaptera z antenką pomoże ?

Odległość oraz przeszkody, tj. jak właśnie ściany wpływają na moc sygnału, ponieważ ściany go tłumią i staje się on słabszy.

Jeśli Livebox pracuje w standardzie n, to najlepiej kupić adapter działający w tym standardzie, ale ważne, aby inne urządzenie też działały w standardzie n, inaczej nie ma to sensu. Możesz też rozważyć kupno access pointa, który wzmocni sygnał z Liveboksa.