Czy OpenSuse się zaktualizuje?


(Wret1234) #1

Cześć to mój pierwszy temat na forum, mam pytanie odnośnie OpenSuse , czy wersja obecna (11.2) zaktualizuję się z poziomu systemu do zbliżającej się 11.3 , czy będę mógł obsługiwać" gg10 numery z gg10 i czy będę mógł pracować' na "pajączku" (pod win mam pełną wersje). Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.


(Soren) #2

http://www.kadu.net - alternatywny klient gadu gadu obsługujący numery z nowej puli.

Pajączek? ewentualnie za pomocą wine (http://www.winehq.org)

Aktualizacja do 11.3 powinna być możliwa.


(Wret1234) #3

Dzięki za szybką odpowiedź.


(RubasznyRumcajs) #4

Witaj.

Nie aktualizuj systemu- dopóki nie wyjdzie wersja stabilna. W międzyczasie, możesz mieć dostęp do nieco nowszych wersji oprogramowania, poprzez zaznaczenie odpowiednich repozytoriów (z pamięci mówie: yast > zarządzanie oprogramowaniem > repozytoria > dodaj repozytorium > repozytoria społeczności) zaznacz co cię interesuje (Wine, OpenOffice, Firefox, KDE bądz GNOME etc), naciśnij OK, zgódź się na import kluczy. Następnie wykonaj (z konta root oczywiście): zypper clean && zypper refresh && zypper up && zypper dup to ci odświeży maksymalnie system bez większych obaw o popsucie czegoś.

Co do pajączka- gdzieś na forum (pajączka) było info o tym, że ów program działa prawie idealnie- ale obadaj go sobie samodzielnie.


(Wret1234) #5

Witaj RubasznyRumcajs dzięki za podpowiedzi, wnioskuję że najlepiej zainstalować stabilną wersje i zwyczajnie czekać, na forum pajączka czytałem o użytkowaniu na linuxie ale to była starsza wersja (nie pamiętam jaki nr.) mam aktualną i nie byłem pewien jak to się przekłada na użytkowanie. Pozdrawiam.